İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş: ‘BEN DE DEPREMZEDEYİM!..’

Samsun’da İlkadım Belediyesi’nin deprem bölgesine yardımları sürerken Başkan Necattin Demirtaş, “Eşim ve ben enkaz altından çıktık. Enkaz altında kaldığım süre içinde çok büyük travmalar yaşadım” dedi

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş: 'BEN DE DEPREMZEDEYİM!..'

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Depremin acısını tüm vatandaşlarımız hissediyor. Ben de bir depremzedeyim. 10 ilde aynı anda meydana gelen depremi en iyi ben bilirim. Bizim burada ciğerimiz çok yanıyor. Depremzedelerin yaralarını sarmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş: 'BEN DE DEPREMZEDEYİM!..'

‘EŞİMLE BİRLİKTE ENKAZ ALTINDAN ÇIKTIK’
23 yıl öncesi 17 Ağustos 1999 Gölcük depremi olarak akıllara kazınan 365 bin konutun hasar gördüğü depremi yaşayan bir depremzede olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Şuan ülkemiz 100 yılın en büyük deprem felaketiyle karşı karşıya. 10 ilde aynı anda meydana gelen depremi en iyi ben bilirim. Eşim ve ben enkaz altından çıktık. Bir hafta sokakta kaldık. Soğuk hava şartlarında orada kalan vatandaşlarımızı daha iyi anlayabiliyorum. Enkaz altında kaldığım süre içinde çok büyük travmalar yaşadım. Kısa zamanda kendimize hakim olamadığımız çok olaylara tanık olduk. Bu yardım dayanışmasında beni derinde etkileyen 65 yaşındaki bir bayan vatandaşımızın ayağında giymeye ayakkabısı yok zar zor yürüyebiliyor. Kendince bir bohça yaptığı malzemelerini sırtında taşıyarak bunu da yardım olarak götürün dediği anlara şahit olduğumda gözyaşlarıma hakim olamadım. Depremzedelerin acısını iliklerime kadar yüreğimde hissediyorum” diye konuştu.

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş: 'BEN DE DEPREMZEDEYİM!..'

10 TIR, 2 KAMYON BEBEK BESİ, 8 KAMYON SU
Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından tüm imkanları depremzede vatandaşları için seferber eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başlatmış olduğu dayanışma çağrısına ilçe halkı akın akın yardımlarla destek oluyor. AFAD ve İlkadım İlçe Kaymakamlığı ile birlikte oluşturulan yardımlaşma faaliyetleri kapsamında soba, gıda ürünleri, giyecek ve battaniye gibi temel ihtiyaç malzemelerini taşıyan 10 TIR, 2 kamyon bebek bezi, 8 kamyon su deprem bölgesine ulaştırıldı. Başkan Necattin Demirtaş, gönüllü vatandaşların yardım TIR’larının yüklenmesinde verdiği destek ve yardımlarla deprem bölgesindeki yaraların hızla sarılacağını söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş: 'BEN DE DEPREMZEDEYİM!..' İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş: 'BEN DE DEPREMZEDEYİM!..'

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.