‘KAVAK TSO’ GELİYOR!

Samsun’da Kavak Sanayici İş İnsanları Yöneticileri ve Akademisyenleri Derneği’nin (KAVSİYAD) düzenlendiği gecede, Kavak Ticaret ve Sanayi Odası(Kavak TSO) kurulması için çalışmalara başlandığı açıklandı

'KAVAK TSO' GELİYOR!

Samsun‘da KAVSİYAD tarafından geleneksel hale gelmesi planlanan ve ilk kez düzenlenen Tirit Gecesi, Rüya Park Düğün Salonu’nda Kavak Kaymakamı Faruk Atar, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 22. Dönem Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, KA-DEF Genel Başkanı Bayram Erişgin’in yanı sıra siyasi parti temsilcileri, bürokrat, STK temsilcisi ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

‘ÖNCELİĞİMİZ BİRLİK BERABERLİK’
Gecenin açılış konuşmasını yapan KAVSİAD Başkanı Serdar Yerişkin, derneklerinin Kavak’ta değişik meslek dallarında yetişmiş olan iş insanı, yönetici ve akademsiyenleri tanışması ve gönül birlikteliği yapması amacıyla kurulduğunu belirterek, şunları söyledi:

”İlk önceliğimiz birlik ve beraberliğimizi sağlam tutmak, kardeşliğimizi sürdürmek her alanda haklı olarak söz sahibi olabilmektir. Biz kendimizi başarılarımızla ispat etmek zorundayız. Yaşadığımız şehre katkıda bulunmak en büyük eserimiz olacaktır. KAVSİYAD’ın önemli diğer hedef ve amaçlarından birisi alanında uzmanlaşmış akademisyenleriniz vasıtası toplumda farkındalık oluşturarak, milli, dini, ahlaki değerlerine bağlı, vatanına milletine ailesine faydalı sağlam nesiller yetiştirmek adına, halkımıza yönelik söyleşi ve konferanslar düzenlemektir.

'KAVAK TSO' GELİYOR!

‘TİCARİ YATIRIMLARA BAŞLAYACAĞIZ’
KAVSİYAD, Kavak yerelinden başlamak üzere, akıl bilim ve sermayenin buluşmasını sağlayıp şirketleşme planını hayata geçirecek ve tez zamanda ticari yatırımlara başlayacaktır. Bizler, üretime teşvik eden, üreten, bilgi ve birikimlerimizi halkımıza aktaran, devletimize ve bu aziz millete, bağlılık ve sadakat çerçevesinde, hizmeti kendine şiar edinmiş insanların, bir arada olduğu, etkin bir sivil toplum örgütü olacağız ve öyle de kalacağız. KAVSİYAD kendi ayakları üzerinde duran, hiç bir siyasi oluşumun yakınında ve çevresinde olmamıştır, olmayacak olan bir oluşumdur.

'KAVAK TSO' GELİYOR!

TİCARET VE SANAYİ ODASI KURULACAK
Kavak’ta yaptığımız görüşmeler neticesinde Kavak Ticaret ve Sanayi Odası artık bir zaruret haline gelmiştir. KAVSİYAD olarak sanayicilerimizin bu ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gerekli girişimlerde bulunup ticaret ve sanayi odasının kurulmasını sağlayacağız. Bu noktada kaymakamımızın ve belediye başkanımızın desteği çok önemli.”

'KAVAK TSO' GELİYOR!

KAYMAKAN ATAR’DAN BİRLİK VURGUSU
Kavak Kaymakamı Faruk Atar, “Ben böyle geceleri, böyle organizasyonları birlik ve beraberliğimizin vücut bulmuş hali olarak görüyorum. Allah bu aidiyetimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu güzel geceyi organize eden herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

'KAVAK TSO' GELİYOR!

NECATTİN DEMİRTAŞ: BİR OLALIM
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, birlik ve beraberliği sağlamak ve korumak adına bu tür etkinliklerin önemine değinerek, ”Burada bir aile ortamı var. Her zaman bir olalım” dedi.

SARICAOĞLU: MUHTEŞEM TABLO
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ” Bu güzel tablo bize muhteşem bir gurur yaşatmaktadır. El ele gönül gönüle daima ileriye doğru yürüyeceğiz. Kavak bugün işçi istihdamı ile Türkiye’de en çok konuşulan ilçeler arasında yer almaktadır. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın” ifadelerini kullandı.

DEVECİ: SAMSUN’DA KAVAKLI OLMAK ÖNEMLİDİR
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise “Samsun’da da Kavaklı olmak önemlidir. Kavaklılar birlik ve beraberlik adına hem Samsun’da hem Türkiye’nin başka yerlerinde örgütlenme bilinci olarak örnek bir davranış sergiliyor” dedi.

Gecede kum sanatı örneği ve Kavak Halk Oyunları gösterisi yapıldı. Konuşmalar sırasında geceye katılan davetlilere kaz tiridi ikram edilirken, protokol üyeleri ve dernek yöneticileri pasta kesti. Son olarak dernek yönetim kurulu üyelerinden Doç. Dr. Murat Erdoğan, ‘Mutlu Aile’ konulu kısa bir sunum yaptı.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.