Kaymakam Ertürkmen’den Balık Fabrikası’na yaptırım ‘KÖTÜ KOKU’ ALARMI!

Kaymakam Cevdet Ertürkmen, Bafra’yı kötü kokuya boğan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki(OSB) Balık Fabrikası için harekete geçti. Fabrikanın kanalizasyon sistemine bağlantı izni iptal edildi

03.12.2019
A+
A-

KAYMAKAMDAN RADİKAL KARAR
Özellikle kış aylarında Bafra’ya kötü koku yayılmasına neden olan OSB’deki balık fabrikası için harekete geçildi. Bafra OSB Yönetimi’ni toplayarak fabrika yetkileri ile görüşüp sorunun çözümü için hafta süre veren Kaymakam Cevdet Ertürkmen, kötü kokunun yayılmaya devam etmesi üzerine bu kez fabrikanın SASKİ’ye ait kanalizasyon sistemine bağlantı izninin iptali kararını aldırdı.

TOP ARTIK ÇEVRE BAKANLIĞI’NDA
Karara göre fabrika, şartlar uygun olana kadar kanalizasyon sistemine atık su salamayacak. Karar sonrası Bafra OSB’nin kötü koku ile ilgili yasal sorumluluğu ortadan kalkacak ve konu SASKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sorumluluğunda olacak. Sorunun çözümü ile ilgili olarak Vali Osman Kaymak ve Kaymakam Cevdet Ertürkmen’in kararlı tutumları, ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

KAYMAKAM KARARLI

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, ilçeyi kötü kokudan kurtarmakta bir hayli kararlı.

TEPKİ ÇEKEN İDDİA

İddiaya göre fabrika, kötü kokunun gündeme gelmesi ve OSB Yönetimi’nin süre vermesi sonrası atık sularını kanalizasyona değil, fabrika bahçesindeki havuza saldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.