MHP'li Cemal Enginyurt'a ihraç talebi  | Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

MHP’li Cemal Enginyurt’a ihraç talebi 

Fındık fiyatlarıyla ilgili olarak Ordu’da katıldığı televizyon programlarında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi hedef alan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi

Bu haber 20 Temmuz 2020 - 18:06 'de eklendi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, son dönemde yaptığı açıklamalar nedeniyle MHP Grup Yönetimi tarafından kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Açıklama MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’dan geldi. Yazılı bir açıklama yapan Akçay, Enginyurt’un basında yer alan açıklamaları nedeniyle kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiğini söyledi. Enginyurt’un savunması alındıktan sonra Disiplin Kurulu son kararı verecek.

NE DEMİŞTİ?

Cemal Enginyurt, son dönemde fındık fiyatlarıyla ilgili olarak Ordu’da katıldığı televizyon programlarında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi hedef almıştı.

Enginyurt, MHP’nin yok sayıldığını ileri sürerek, “Tarım Bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi? Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakı’ndan başka bir şey söylemiyoruz” sözleriyle eleştirmişti.

Enginyurt ihraç edilirse MHP’nin 49 olan Meclis’teki sandalye sayısı 48’e düşecek.