‘ÖNEMLİ OLAN İSTİKRAR!..’

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şube Başkanı Hasan Tahsin Şengül ve beraberindekiler, Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde((OSB) incelemelerde bulundu

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Hasan Tahsin Şengül, önceki dönem MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve beraberindekiler, Havza İllçesi’nde geçtiğimiz günlerde 10 fabrikanın temeli atılan OSB’de incelemelerde bulundu.

4 BİN DEKAR DAHA BÜYÜYECEK
MÜSİAD heyeti ilk olarak Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i makamında ziyaret etti. Başkan Özdemir, konuklarına, belediye olarak yaptıkları çalışmalar ile ilçelerindeki OSB’de yaşanan son gelişmeleri aktardı. Öçdemir, “Havza OSB’de şu an yüzde 100 doluluk oranını yakaladık. İnşallah 4 bin 500 dekar genişleme alanı çalışmalarımız da kısa sürede tamamlanacak ve Havza OSb ile birlikte ilçemiz de büyüyecek, kalkınacak” dedi.

ÜRETİME DÖNÜK HER ÇALIŞMAYA DESTEK
MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Hasan Tahsin Şengül ise Havza OSB’yi yakından takip ettiklerini ve üretime dönük yapılan tüm çalışmaları desteklediklerini dile getirdi. Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakup Akekin de eşlik ettiği MÜSİAD heyeti daha sonra Kaymakam Cengiz Nayman ve Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile birlikte sanayi bölgesine geçti.

HER ŞEY DAHA FAZLA YATIRIMCI İÇİN
Kaymakam Cengiz Nayman, OSB’de yaptığı açıklamada, Havza’nın istihdamdan kaynaklı sorununun çözüm yerinin Havza OSB olduğunu belirterek, “Çalışmalarımız ve gayretimiz Havza OSB’nin genişleme çalışmalarını bir an evvel tamamlayarak daha fazla yatırımcıyı Havza’ya çekmek için” dedi.

ESKİ GENEL BAŞKANDAN DESTEK
önceki dönem MÜSİAD Genel Başkanlığını yapan Abdurrahman Kaan ise yatırımcı için önemli olanın istikrar ve yapıcı tavırlar olduğunu belirterek, “Havza OSB hızlı bir gelişme gösterdi. Burada idarecilerimizin tutumları çok kıymetli. Kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah bizlerde Havza OSB’ye yatırımcı yönelndirme konusunda elimizden geleni yapmanın gayretinde olacağız” diye konuştu.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.