Samsun Barosu’ndan açıklama

Samsun Baro Başkanı Avukat Kerami Gürbüz, spekülatörlere tepki gösterdi

10.08.2018
A+
A-

‘İfşa edilsinler..’

Samsun Baro Başkanı Avukat Kerami Gürbüz, döviz ve altın kurundaki artışlar nedeniyle spekülatörlere tepki gösterdi

Samsun Baro Başkanı Avukat Kerami Gürbüz, kendisine ait sosyal paylaşım platformu üzerinden döviz ve altın kurundaki oynamalarla ilgili spekülatörleri hedef alarak sert açıklamalarda bulundu.

 ‘EMEKSİZ ÇOK YEMENİN DERDİNLER’

Başkan Gürbüz yaptığı açıklamada, “Dövizin, altının bu kadar yükselmesi, inmesi, dalgalanması karşısında ‘Zenginin malı züğürdün ağzını yormasın!’ diye susuyorum! Ancak şunu da merak ediyorum. Döviz ve altının bu kadar yükseklerde dalgalanması sonucu birileri zengin oluyor mu? Birileri zenginliğine daha bir zenginlik katıyor mu? Kısaca bu ülkede milyonlar asgari ücrete talim ederken çok küçük bir azınlık hiç emeksiz çok yemenin derdinde mi?” dedi.

 ‘BİR GECEDE ZENGİN OLANLAR…’

Hükümete seslenen Gürbüz, döviz ve altındaki dalgalanmalar sayesinde bir gecede zengin olanlar var ise ifşa edilmelerini isterken, “Bu ülkenin bir ferdi ve kendi sahasında ülkesine, devletine ve milletine karınca kaderince katma değer üretme gayretinde biri olarak bunun sorgulanması gerektiğini ve bunu sorgulamanın hakkım olduğunu düşünüyorum” diye paylaşımda bulundu. Gürbüz paylaşımında ayrıca şunları söyledi: “Allah korkusu, kul hakkı bilinci ve öte dünya inancı olan hiç kimsenin bu vurguna tevessül etmeyeceğine ve buna göz yummayacağına inanıyorum. ‘Ekonomik şartların gereği’, ‘tedbirsizlikler’, ‘dış güçlerin etkisi’ vb gerekçelerle döviz ve altındaki hareketlilik bana bir yere kadar izah edilebilir ve mazur da görebilirim. Ancak döviz, altın spekülatörlüğünü (eğer yapılıyor ise) hiç kimse mazur gösteremez ve bunu yapanlar ile göz yumanları affetmemizi kimse bu milletten bekleyemez. Kısaca hükümetimizden acil tedbirler ve bu sayede var ise daha da zenginleşenlerin ifşa edilmesini bekliyoruz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.