Samsun Büyükşehir’de önemli değişiklikler!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde yaptığı ‘daire başkanlığı’ değişikliklerini açıklayan Başkan Zihni Şahin, “Birimleri aktif hale getirirken kimseyi mağdur etmem” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, son günlerde kurum içerisinde bir çok daire başkanını görevden aldığı, yerine yeni isimleri getirdiği iddialarıyla ilgili olarak, “Her bir birimi aktif hale getiriyoruz. Bunu yaparken kimseyi mağdur etmem” açıklamasında bulundu.

AMAÇ, VERİMLİ ÇALIŞMA ORTAMI

Başkan Zihni Şahin, göreve geldiği 2 ayı aşkın süre içerisinde sadece Samsun’un menfaatlerini gözeterek çalıştığını, bundan sonra da tüm plan ve programlarını bu doğrultuda yapacağını belirterek, “Zaman içerisinde ufak tefek değişiklikler elbette olacaktır. Kuruma bağlı daireleri aktif hale getirmek için de bazı değişiklikler yaptığımız doğrudur. Burada altı çizilmesi gereken nokta, çok daha verimli çalışma ortamı yaratmak olmalıdır. Bunun dışında yaratılmak istenen Büyükşehir çatısı altında topyekün bir değişim yaşanıyor havası doğru değildir” diye konuştu.

‘KİMSENİN HAKKINI YEDİRMEM’

Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet veren bir tek kişinin bile hakkını yedirmeyeceğini vurgulayan Başkan Şahin, “Beni yakından tanıyanlar iyi bilir. Çalışan hiç kimsenin hakkını yedirmem, çalışan hiç kimseyi de mağdur etmem” ifadelerini kullandı

‘TEK GAYEMİZ SAMSUN’A HİZMET’

Zihne Şahin, açıklamalarının son bölümünde ise, “Büyükşehir Belediyesi’ni ben yönettiğime göre sorumluluk da bana aittir ve biz durmadan, duraksamadan halkımıza, Samsunlulara, bu şehire hizmet etmekle, böylece de partimi en iyi şekilde temsil etmekte yükümlüyüz. Bunun dışında gayemiz çabamız yoktur. Bunu geçekleştirilirken de benim çalışma tempoma ayak uyduracak ekibimi kurmam doğaldır” dedi.

İŞTE YENİ DAİRE BAŞKANLARI

Öte yandan Başkan Şahin, söz konusu değişikliklerin SASKİ bünyesinde yapıldığını açıkladı.

Buna göre SASKİ’de gerçekleştirilen değişim şu şekilde oldu:

Cihan Güller – SASKİ Genel Müdür Yardımcısı

Serkan Soylu- Cihan Güller’den boşalan İçme Suyu Daire Başkanı

Hüseyin Özdamar- Planlama ve Yatırım Daire Başkanı

Uğur Fidan-Destek Hizmetleri Daire Başkanı

Nihat Mışçı(Görev yeri değiştirildi)Yeni görev yeri: Arıtma Tesisleri Daire Başkanı

Mustafa Yaltırık – Elektrik, makine ve malzeme daire başkan vekili olarak atandı

İbrahim Çalışkan- İlçe Hizmetleri Daire Başkanı

Eser Öncel- Tesisler Daire Başkanı

Ali Osman Yayla- Atık su ve Arıtma Daire Başkanı

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.