Samsun için ‘BOMBA’ KULİS!

Oda TV, genel seçimlerde AK Parti’de 2 önemli ismin ilk sırada yer almak için çekiştiğini yazdı

Samsun için 'BOMBA' KULİS!
16.03.2023
A+
A-

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın ortak özelliğinin
‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakın olmaları’ olduğunu belirten Oda TV, yaptığı kulis haberde, her 2 ismin genel seçimlerde Samsun’a ilk sırada yer almak için çekiştiğini öne sürdü.

ÇİĞDEM KARAASLAN 1’İ İSTİYOR
Samsun’da bu ikili için Tayyip Erdoğan’ın ‘prens ve prensesi’ tanımı yapıldığı belirtilen haberde bir önceki dönem Samsun’da 3’üncü sıradan TBMM’ye giren Çiğdem Karaaslan’ın bu dönem ilk sırayı istediği ifade edildi.
Çiğdem Karaaslan’ın Samsun’dan yeniden milletvekili adayı olmasını isteyen isimler arasında Hayati Yazıcı da bulunuyor.


Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, son günlerde vaktinin çoğunu Samsun’da geçiriyor. Kılıç, geçtiğimiz günlerde Samsun merkezde vatandaş ve esnaf turuna çıkmış, ardından da Samsunspor-Çaykur Rizespor maçını izlemişti.

SUAT KILIÇ YENİDEN DÖNMEYE HAZIRLANIYOR
Haberde ayrıca şu detaylar yer alıyor:

“Suat Kılıç’ın da adı Samsun’da AKP birinci sıra için geçiyor. Eski Gençlik ve Spor Bakanı olan Suat Kılıç aynı zamanda ‘En genç Bakan’ olarak biliniyor. Üç dönem Meclis’te görev yapan Suat Kılıç da tıpkı Çiğdem Karaaslan gibi Tayyip Erdoğan’ın yakınında olan bir siyasetçi. 3 dönem kuralına takıldığı için siyasete bir dönem ara veren Suat Kılıç bu seçimlerle birlikte Meclis’e geri dönmeyi istiyor. Suat Kılıç, Samsun’da ilk sırayı almak için kulis yapıyor.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.