Samsun Meşe Tesisleri hakkında karar!

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Meşe Tesisleri’nde yapılacak düğünler, vatandaşların mağdur olmamaları için belediye tarafından gerçekleştirilecek” dedi

10.06.2020
A+
A-

Samsun’un Canik İlçesi’ndeki Meşe Tesisleri’ni 29 Mayıs’ta tahliye eden yüklenici firmanın 2020 sezonu için yaptığı rezervasyonlar nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması amacıyla düğünlerin belediye tarafından gerçekleştirileceği bildirildi. Yalnızca düğün salonu ve kafe kısmı açık olacak işletmede, restoran geçici süreliğine hizmet vermeyecek.
İHALE EDİLECEK
Canik Belediye Meclisi’nde tesisler ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Meşe Tesisleri uzun yıllardır belediyenin şahıslara kiraya vermiş olduğu bir işletmeydi. Geçen hafta itibariyle kişi kendi rızasıyla burayı tahliye etti. Alınan düğün rezervasyonlarının sorumluluğu da bize geçmiş oldu. Yaşanan pandemi süreci nedeniyle esnafın durumu ortada. Şu anda ihaleye çıktığımız takdirde istediğimiz rakamı bulamayacağız. 31 Aralık’a kadar istediğimiz rakamı bulursak ihaleye çıkabiliriz” dedi.
Tesislerin, 31 Aralık’a kadar belediyeye ait olan Samsun CNK Kültür İnş. Tic. Ltd. Şti. eliyle işletilmesi kararı oy birliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.