‘SAMSUN, ORTAK DEĞERİMİZ!..’

Samsun’da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Hemşehri dernekleri bu şehrin birlik ve beraberlik sembolüdür” derken Tonyalılar Dernek Başkanı Ali Tomar, “Yaşadığımız bu şehir hepimizin ortak değeri” dedi

'SAMSUN, ORTAK DEĞERİMİZ!..'

Samsun’da Tonyalılar Derneği’nin kahvaltı programına katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Hemşehri dernekleri, birlikteliğimizin ve beraberliğimizin birer sembolüdür. Onun için daha çok bir araya gelmeliyiz ve birbirimizi daha çok sevmeliyiz” dedi.

'SAMSUN, ORTAK DEĞERİMİZ!..'

SAMSUN, HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİ
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı organizasyonuna katıldı. Dernek üyelerinin yoğun katılım gösterdiği kahvaltıda konuşma yapan Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Tomar, “Milli Mücadele’nin ilk adımın atıldığı ilkadım İlçemiz gerek sosyal belediyecilik anlayışıyla halkına dokunan hizmetlerle gerekse de ilçeyi geleceğe taşıyacak projeleri ile gitgide büyüyor. Bu gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Ben buradan Belediye Başkanımıza şahsım ve yönetim kurulumun adına teşekkür ediyorum. Kendisi ilçesinde yapılması gerekenleri yaparak İlkadım’ı büyütme yolunda ilerliyor. Vatandaşla, halkla iç içe, mütevazı bir kişilik olan Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’la görevi devir almasıyla birlikte ülkemize saran pandemi yüzünden fazla bir araya gelemedik. Şehrimizi gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak için birlikte çalışmalıyız. Çünkü yaşadığımız şehir hepimizin ortak değeri” dedi.

'SAMSUN, ORTAK DEĞERİMİZ!..'

HEMŞEHRİ DERNEKLERİ TEK ÇATI ALTINDA
“Hem doğduğunuz, hem de yaşadığınız şehrin gelişimi için gönüllü çalışıyorsunuz. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum” diyerek söze başlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise şunları söyledi:

“Şehrimizin gücü olan tüm hemşehri dernekleri ile birlikte ilçemizi daha iyi yerlere taşıyacağız. Kentlerimize başka kentler ve bölgelerden gelenlerin kendi yöresel ve kültürel değerlerini yaşatmaya çalışan ancak, yaşanılan kentin sorunlarından uzaklaşan, hemşeriler oluşmasını doğru bulmuyorum. Bu dengenin iyi korunması gerek. Bu noktada yakın zamanda kentimizde faaliyetlerini sürdüren tüm hemşehri derneklerini tek çatı altında olacağı bir yapıyı ilçemize kazandırma gayreti içinde olacağız.”

Belediye çalışmaları hakkında dernek üyelerine bilgiler aktaran Başkan Demirtaş, “Yakın zamanda sosyal belediyecilik anlayışla temelleri atılan ve yapımına devam eden Kimsesizler Evi, Hasta ve Refakatçi Evi projesini ve yapımı biten Ata Ocağı(Büyükler Kreşi) halkımızın hizmetinde olacak” dedi.

'SAMSUN, ORTAK DEĞERİMİZ!..' 'SAMSUN, ORTAK DEĞERİMİZ!..'

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.