‘SAMSUN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM!..’

2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’nda Short Track 1000 metre Kısa Kulvar’da Olimpiyat 6’ncısı olan Milli Sporcu Furkan Akar, Samsun’da bir dizi ziyaretlerde bulundu

16.02.2022
A+
A-

Çin‘in başkenti Pekin‘de düzenlenen 2022 Kış Olimpiyatları’nda tarihte ilk kez Türkiye’den erkekler 1000 metre kısa kulvar(Short Track) sürat pateninde yarışan ve final B serisini ikinci bitirerek olimpiyatlarda 6’ncı olan Furkan Akar, Samsun’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

VALİ DAĞLI’YI DA ZİYARET
Furkan Akar, beraberinde Buz Pateni Federasyonu Karadeniz Bölge Sorumlusu Davut Numanoğlu ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Samsun Valisi Zülkif Dağlı‘yı ziyaret etti. Müdür Kasapoğlu ve Vali Dağlı, milli sporcuyu Türkiye adına bir ilki gerçekleştirdiği için kutladı ve gelecekte bu başarısını madalyalarla taçlandırmasını beklediklerini söyledi.

SAMSUN’DAKİ KAMPLARIN FAYDALARI
Furkan Akar ise yaptığı açıklamada, “Uzun yıllar çalışmanın karşılığını almaktan ve ülkemizi en iyi şeklide temsil etmekten dolayı çok mutlu ve gururluyum. Elde ettiğim bu başarıda desteklerini esirgemeyen aileme , antrenörüme, Gençlik Spor Bakanlığı ve Buz Pateni Federasyonuna çok teşekkür ediyorum. Samsun’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Milli Takım kamplarimizi Samsun’da yaptık. Olimpiyatlara hazırlanırken Samsun Buz Pateni tesislerinin ve çalışanlarının bizlere katkısı büyük oldu, onlara da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.