SAMSUN’A YENİ BULVAR TAM GAZ!

Samsun’da kent içi trafik yoğunluğuna karşı alternatif güzergahlar inşa ediliyor. Atakum İlçesi ile Toybelen Sanayi Sitesi arasındaki ulaşım, Aydınlık Bulvarı çalışmasıyla daha kolay hale gelecek

SAMSUN'A YENİ BULVAR TAM GAZ!
08.03.2023
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kente yeni bir bulvar kazandırılması noktasında çalışmalarına devam ediyor. Kırsal mahallelerin yanı sıra merkez ilçelerde de alt yapı yatırımlarını hızlandıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafik yoğunluğunu, alternatif güzergahlar yaparak azaltıyor.

TRAFİK YÜKÜ AZALACAK: Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yapım çalışmaları devam eden Aydınlık Bulvarı tamamlandığında Atatürk Bulvarı’ndaki trafik yükü azalacak” dedi.

GİDİŞ GELİŞ 2 BİN 800 METRE
Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Aydınlık Bulvarı ile 1467. Cadde’yi açarak yeni bir bulvar için mesai yapıyor. Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak yeni bulvar 35 metre genişliğinde ve gidiş- geliş 2 bin 800 metre uzunluğunda olacak.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Aydınlık Bulvarı’ndaki çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden son durum hakkında bilgi aldı. Kentin dört bir yanında yol çalışmalarına hızla devam ettiklerini dile getiren Başkan Demir, “Akıllı Şehir ve Trafik Güvenliği Projesi ile trafik konforunun arttığı kent merkezimizde, yeni bulvarlar açarak araç yoğunluğunu daha da düşürmeye ve sürücülerimizi rahatlatmaya çalışıyoruz. Yapım çalışmaları devam eden Aydınlık Bulvarı tamamlandığında Atatürk Bulvarı’ndaki trafik yükü azalacak. Aynı zamanda Atakum ile Toybelen Sanayi Sitesi ve Keresteciler Sitesi’ni birbirine bağlayacak. Bulvar yolu hizmete açıldığında da özellikle sanayi sitesinde çalışacak vatandaşlarımızın iş yerlerine ulaşımı kolaylaşacak. Çalışmaları en kısa sürede tamamlayıp yolu ulaşıma açacağız” dedi.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.