SAMSUN’DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım ilçesinde yapımı süren ‘Belediye Hamamı’ inşaatı hızla yükseliyor

SAMSUN'DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR!
12.01.2023
A+
A-

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dolu Samsun, Büyükşehir Belediyesi’nin turizm yatırımlarıyla da geleceğe yürüyor. Samsun’u sağlık, kültür, tarih ve turizm merkezi haline getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesindeki eski belediye hamamını yeniden inşa ediyor.

SAMSUN'DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR!

YÜZDE 35’İ BİTTİ
1242 metrekare alan üzerinde olup içerisinde yüzme havuzu, sauna, buhar odaları ve masaj odaları olacak hamamın inşaat çalışmalarının yüzde 35’i tamamlandı. Bodrum katında bir de otopark yer alacak olan hamamda zemin kat kolon ve perdelerin bir kısmının betonları döküldü. Yapımı süren hamamın Haziran ayında hizmete açılacağı belirtildi.

SAMSUN'DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR!

TARİHİ DOKU KORUNACAK
Belediye hamamı ve havuzun hizmete açıldığında bölgenin, tarihi yapısına uygun daha güzel bir görünüme kavuşacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İnşaat çalışmalarının yüzde 35’i tamamlandı. Burası yıllarca hamam olarak hizmet verdi. Bundan sonra da daha modern ve tarihi dokusu korunarak yine hamam olarak hizmet verecek” dedi.

SAMSUN'DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR! SAMSUN'DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR! SAMSUN'DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR! SAMSUN'DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR! SAMSUN'DA BELEDİYE HAMAMI YÜKSELİYOR!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.