Samsun’da GURUR GÜNÜ

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlası’nda 1998/1 tertip 883 er ve erbaş, yemin etti

23.02.2018
A+
A-

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Kargeneral Şükrü Naili Gökberk Kışlasında düzenlenen 1998/1 tertip erbaş ve erlerin yemin törenine katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören sonrası Korgeneral Şükrü Naili Gökberk Kışlasında vatani görevlerini yapan 1998/1 tertip erlerin ant içme töreni gerçekleştirildi. Yemin töreninin ardından 1998/1 tertip erlerden birliğe ilk katılan Sıhhiye Er Mustafa Güven, yaş kütüğüne plaket çaktı. Yaş kütüğüne plaket çakan Sıhhiye Er Mustafa Güven’e Vali Osman Kaymak tarafından çeşitli hediyeler verildi.

‘TÜRK ASKERİ OLMAK BÜYÜK ONURDUR’

Daha sonra Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün yaptığı konuşmasında, “Kutsal vatan hizmetini yapmak üzere, güzel yurdumuzun dört bir yanından birliğimize katılan gençlerimizin, yemin törenini gururla ifa ettik. Silahlı kuvvetlerimizin saflarına katılan kahraman Mehmetçiklerim; biraz önce, milletimize sadakatle hizmet, emirlere ve amirlerinize mutlak itaat edeceğinize, icabında vatan, Cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatınızı feda edeceğinize dair yemin ettiniz. Türk askeri olmak bir onurdur. Askerlik göreviniz, ileride çocuklarınıza, torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Silahlı kuvvetlerimizin en genç Mehmetçikleri olan sizlere güveniyor ve iyi birer asker olacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

KORGENERAL ŞÜKRÜ NAİLİ GÖKBERK KIŞLASINDA VATANİ GÖREVLERİNİ YAPAN 1998/1 TERTİP ERLERİN ANT İÇME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (İHA/SAMSUN-İHA)

Garnizon Komutanı’nın konuşmasının ardından Bölge Bando Komutanlığının erbaş ve erlerinden oluşan Moral Ekibi mini bir konser verdi. Mini konserin ardından tören geçişi yapıldı. Daha sonra erler töreni izleyen aileleriyle bir araya gelerek hasret giderdi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.