SAMSUN’DA ‘KAR’ ALARMI!

Samsun Büyükşehir Belediyesi yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından 183 araç 313 personelle karla mücadele çalışmalarına başladı

SAMSUN'DA 'KAR' ALARMI!
02.02.2023
A+
A-

Samsun’da kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlerdeki kırsal mahalleler beyaza büründü. Karla mücadele için kent merkezi ve ilçelerde tüm tedbirlerini tamamlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi kar yağışı ile birlikte mücadeleye başladı. 183 araç ve toplam 313 personelle sahada olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için koordineli biçimde çalışıyor. Kentte bu gün itibariyle kapalı mahalle yolu bulunmuyor.

KAPALI YOL YOK
Karla mücadele çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Ahmet Bayır, “Ekiplerimizle sahadayız. Herhangi bir olumsuzluk yok. Kapalı yolumuz bulunmuyor. Başkanımız Mustafa Demir de çalışmaları yakından takip ediyor. Gereken tüm tedbirleri aldık. 183 araç ve toplam 313 personelle sürekli sahada olacağız. Kar umarım mücadele değil bereket olur” dedi.

GECE GÜNDÜZ MESAİ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise kar yağışı başlamadan önce kış dönemi ile ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, “Kar yağışının başlamasıyla ekiplerimiz hemen harekete geçti. Vatandaşlarımızın hiçbir olumsuzluk yaşamaması adına tüm ekiplerimizle 7/24 sahadayız. Planlamalarımız dahilinde yol açma, kar küreme ve yol tuzlama çalışmalarını ekipler titizlikle sürdürüyor” diye konuştu.

KAR KALINLIĞI 44 SANTİM
Öte yandan son 3 gündür kar yağışının etkili olduğu Samsun’da yüksek kesimlerde kar kalınlığı 44 santime ulaştı. Samsun’a yılın ve mevsimin ilk karı kısa süre önce düşerken, kar kalınlığı da Ladik Kayak Merkezi’nde 44 santime kadar yükseldi. Şehrin birçok yüksek kesiminde de kar yağışı etkili oldu. Ladik’in yanı sıra Salıpazarı’nda kar kalınlığı 23 santim, Kavak’ta ise kar kalınlığı 16 santim olarak ölçüldü.

METEOROLOJİDEN SON DURUM
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü verilerine göre Samsun’da hava sıcaklıklarının ilerleyen günlerde daha da soğuması bekleniyor. Sıcaklıkların Samsun merkezde 11 derecen 6 dereceye kadar düşmesi tahmin ediliyor. Ayrıca Asarcık, Ayvacık, Havza, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerinde de kar yağışının etkili olması tahmin ediliyor.
Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının bir süre daha bölgede etkili olması bekleniyor.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.