SAMSUN’DA MUHTEŞEM BİR ‘TÜRKMEN’ DÜĞÜNÜ!

OMÜ’de eğitim öğretimlerini sürdüren Türkmenistan uyruklu 2 öğrenci, Samsun’da düzenlenen muhteşem düğün ile hayatlarını birleştirdi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) öğrencileri Gayrat Rozmuradov ile Laçyn Hudaybeldiyeva, kampüste filizlenen aşklarını nikah masasına taşıyarak ömür boyu mutluluğa ‘evet’ dediler.

HER İKİSİ DE ‘ÖĞRETMENLİK’ EĞİTİMİNDE
OMÜ’de Matematik Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Gayrat Rozmuradov, Fen Bilgisi Öğretmenliği’nden bu yıl mezun olan Laçyn Hudayberdiyeva ile üniversite kampüsüde başlayan aşklarını evlilik ile süsledi. Genç çift, Samsun’da Güneş Düğün Salonu’nda düzenlenen muhteşem bir düğünle evlenirken geceye katılan konuklar, tam bir ‘Türkmen Düğünü’ atmosferi yaşattı.

TÜRMENİSTANLI GENÇLER YALNIZ BIRAKMADI
Yüksek eğitim öğretimlerini tamamlamak için binlerce kilometre öteden Samsun OMÜ’ye gelen yüzlerce Türkmenistanlı öğrenciden 2’si olan Gayrat ile Laçyn’i, vatandaşı olan gençler yalnız bırakmadı. Geceye ülkelerine özgü kıyafetlerle katılan Türkmen gençler, yine ülkelerine özgü müziklerle doyasıya eğlendi.

Samsun’u çok sevdiklerini belirten genç çift ise, “Burada çok mutluyuz. Eğitimimizi yüksek lisans yaparak sürdürmek istiyoruz. Bizler bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.