Samsun’da uğurlama töreni ve konvoy yapanlara ceza kesilecek

Samsun Valisi Osman Kaymak, Korona Virüs tedbirleri kapsamında işyerlerinin daha sık denetleneceğini, asker uğurlama ve konvoy yapanlara 3 bin 150 TL para cezası kesileceğini açıkladı

08.06.2020
A+
A-

Pandemi Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Osman Kaymak’ın başkanlığında, ilçe kaymakamları, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla video konferans üzerinden yapıldı. Vali Kaymak, toplantıda ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarından koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 AKRABA ZİYARETLERİ UYARISI
Koronavirüsün, tedbirlere uyulmadığı takdirde hızlı bir şekilde yayılım gösterdiğine dikkat çeken Vali Osman Kaymak, Kovid-19’la mücadele kapsamında alınan kararların uygulamadaki geri dönüşümünün Kaymakamlar tarafından çok iyi takip edilmesi ve denetlenmesini istedi. Kontrollü sosyal hayat sürecinin vaka sayılarının sıfıra düştüğü anlamına gelmediğini söyleyen Vali Kaymak, dost ve akraba ziyaretlerinin vaka sayısının artışında önemli bir yer tuttuğunu belirterek, bu dönemin de rehavete kapılmadan geçirilmesi gerektiğini ifade etti.
 İHLAL EDENLERE CEZA
Vali Osman Kaymak, Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu’nun hazırladığı ‘KOVİD-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ne göre iş yerlerinin uyması gereken kurallar ve alınması gereken tedbirlerin yerinde denetlenmesi için ilçe kaymakamlarına talimat verdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında asker uğurlama töreni ve konvoyların yapılmayacağını hatırlatan Kaymak, bu konudaki denetimlerin sıkılaştırılacağını ve kuralları ihlal edenlere Hıfzıssıhha Kanunun 282.maddesine göre 3.150 TL para cezası uygulanacağını belirtti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.