Samsunpor halkın gözünde ve gönlünde şampiyondur!

10.12.2019
A+
A-

Oktay ZERRİN yazdı..

Maç günü Samsun’dan Bafra’ya bir işimiz gereği gelmiştik, Dönüşte maçın sonucunu merak ettim. Maçkolik sitesinden cep telefonundan sonuçlara baktım.
İlk gözüme çarpan ve beni müthiş mutlu eden Manisaspor’un rakibine 2-0 mağlup olmasıydı ki; sevincim araçta tavan yapmışken devamında Yılport Samsunspor’un, Yeni Çorumspor maçında 2-1’lik sonuçla mağlup olduğunu görünce o anda sanki başımdan aşağıya kaynar sular dökülür gibi, şok oldum.
Arabadakiler de Samsun’a seyir halindeyken; “hayırdır bir şey mi oldu” diye merak edip sorunca aldığımız mağlubiyeti anlattım. Aracı kızım kullanıyordu.
O kadar üzülmüştüm ki; halimi o anda görseydiniz bu üzüntüme hak verirdiniz. Yazık oldu, tam 6 maçlık bir fırsatı teptik.
Yeni Çorumsporlu Fatih Bey’de “Yok Büyük Samsunspor, yok şöyle takım, yok böyle takım” diyerek; aslında bizi överken, YeniÇorumsporlu oyucuları da adeta bu maça adapte olmaya, onları bu maça motive olmaya ve kamçılamaya çalıştı!
Ya maç öncesi yaşanan üzücü, yaralamaya kadar varan bu kin dolu tutumların ne gereği vardı ki? Samsunspor’da bu ülkenin, Türkiye’nin en saygın, kariyerli, başarılı ve özellikle de TRT kanallarına, yurda ve Dünyaya örnek olmuş bir taraftar topluluğu iken; Çorum’ da bu kin, bu saldırı, bu şiddet niçin?
Hani biz kardeş takımdık? Hani biz dosttuk? Hani biz birbirlerine sevgi ve saygıyla dolu örnek takımlardık? Ne oldu da şimdi senaryo birden bire hızla değişti? Yazık değil mi bu onurlu ve gururlu takıma ve onun örnek taraftarlarına? Hiç yakışması bu tavırlar Çorum’a.
Samsunspor ki; her gelen takımı en iyi ve saygı sevgiyle karşılamıştır. Samsunspor ki; asla ” dağları ben yarattım ” düşüncesinde olmamıştır. Yılport Samsunspor; değil kendi ligi; tüm liglerdeki takımlar arasında saygın, gönüllerde yaygın ve haklı bir yeri olan güzide bir kulüptür.
Formasındaki arması bile; bu takımın, bu kulübün ve bu güzel şehrin dik duruşunu, örnek oluşunu, tarihini, geçmişini ve geleceğini en iyi şekilde simgeleyen bir takım ve kulüptür.
Beyler sakın bu kulübü öyle sahipsiz, kimsesiz ve güçsüz sanmayın. Bu takım; taraftarlarıyla, yöneticileriyle ve bu takım; sadece Samsun değil; tüm yurtta, hatta dünyada Samsun ve Samsunspor sevdasına yön, biçim, ruh, karakter, güven, şan, gurur ve onur verenlerin takımıdır.
Belki 3 puan kaybettik ama asla itibarımızı, varlığımızı ve asil, dik duruşumuzu asla kaybetmedik, kaybetmeyiz, kaybetmeyeceğiz de!
Selam olsun büyük Samsunsporun o büyük futbolcularına, o büyük taraftarlarına, o büyük tarihine!
Biz; şampiyon olsak da olmasak da halkımızın gözündeki ve gönlündeki gerçek şampiyonuz!
Oktay ZERRİN

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.