SAMSUNSPOR VE BAŞARININ YOLU

Samsunsporumuzun bir maçı eksik. Fenerbahçe ve Galatasaray gibi 2 büyük takımla oynadık. Takım zamanla oturacak ve daha iyi olacağız. Ama bu yeterli olmaz.

Bir yazımda,  “Transfer sezonu kapanmadan süper lig çok farklıdır. Kalite gerekir ve kaleci dahil en az 6 çok iyi futbolcu almalıyız” diye yazmıştım. Transfer sezonu kapanmadan birkaç olumlu transfer yapıldı. Takımımız biraz daha güçlü oldu. Ama hala eksik yanlarımız var.

ARA TRANSFERDE TAKVİYE GEREKİYOR

Defansımız yeterli değil. Kalede problem var. Stoper ve bek şart. Yapılan bazı transferler çok vasat. Bize takımda fark yaratacak en az 4- 5 çok iyi adam gerekir. Devre sonuna kadar ne kadar çok puan alırsak o kadar iyi olur. İkinci transfer döneminde tecrübeli, süper ligi bilen ve katkı yapacak 4 veya 5 kaliteli transfer ile Kadro derinliği de oluşacaktır. Başkan Yüksel Yıldırım Bey iyi niyetli. Samsun’a hizmet etti ve ediyor. Ama bu scuat ekibi kimse onlarla dediğim kaliteli transferler olmaz.

BASKAN YILDIRIM GEREKENİ YAPACAKTIR

Ben istikrardan yanayım. Hoca değiştirmek işi çözmez. Bugüne kadar düşen tüm takımlar çok hoca değiştirmiştir. Ama düşmekten kurtulamadılar. Bu sezonu atlatmamız gerekiyor. Bunun için çare ara transferde alınacak 4 veya 5 kaliteli futbolcu ile oluşacak kalitesi yükselmiş kadro kurmaktır. Takımda var olan ekonomik huzurun devam etmesi ile şehrin ve taraftarın kenetlenmesidir. Zor günler bu şekilde aşılabilir. Başkan Yüksel Yıldırım Samsunu, Samsunspor’u ve futbolu seviyor. Akıllı ve deneyimli bir insan. Gerekenleri yapacağına inanıyorum.

BAŞARININ YOLU

Başarının yolu biraz zaman alır. Başarıya ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde olmak, derinliği olan kaliteli kadro kurmak, taraftar desteğinin devam etmesi, doğru ve iyi yönetimin varlığı, bütçe ve takımda ekonomik huzurun bulunması, yeterli teknik kadro ile vizyoner ve bilgili scuat ekibinin olması, alt yapıya önem vermek,  tesisleşme, planlama, organizasyon, sistem, rekabet ortamı, istikrar, sabır, disiplin, çalışmak bir arada olmalıdır. Samsunumuza bunların çoğu var. Eksik olan kaliteli futbolcu sayısının azlığı ve süper lig için yeterli olmayan bazı futbolcuların transfer edilmesidir. Bu yılı aştığımızda geleceği çok aydınlık görüyorum.

SERHAK AKIN DENEN HAYSİYET CELLADI

Bir TV kanalında Samsunsporumuzu küçük gören, saygısızlık ve edepsizlik yapan, haddini aşan, Samsunumuza ve Samsunsporumuza ahlak, bilim, bilgi dışı sözler sarf eden Serhat Akın denen haysiyet celladını kınıyorum.

Samsun ismi Serhat Akın’ı milyar kere milyar aşar. Serhat Akın Samsun’un fedakâr, çilekeş, muhteşem taraftarının yanında okyanusta bir damla bile olamaz.

Demem o ki, Serhat Akın pervasızı haddi bil, Samsunspor’u da bir daha ağzına alma…

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.