‘ŞEYTANIN BACAĞINI KIRACAĞIZ’

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Bu şehrin bir hayali var. İnşallah şeytanın bacağını kıracağız” dedi

‘ŞEYTANIN BACAĞINI KIRACAĞIZ’

USTALIK SEVİYESİNE GELEMEDİK
Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, D-Smart ekranlarında yayınlanan ‘Gündem Özel’ programında Serhan Türk’ün sorularını yanıtladı. Her ligin kendisine has bir özelliği olduğu söyleyen Başkan Yıldırım, “Bu ligi öğrendik, inşallah şeytanın bacağını kıracağız. Çıraklıktan kalfalığa geçtik, ancak halen ustalık seviyesine gelemedik. Süper Lig’e çıktığımız zaman ustalık belgemizi almış olacağız” dedi.

GEREKİRSE VURUP KIRIP…
TFF ve Spor Toto gelirleri hariç hiçbir gelirleri olmadığını da belirten Yıldırım, “Samsunspor olarak tanınmış bir şirketiz bu yüzden finansmanı tek başıma ben karşılıyorum. Biz bu işe başladığımız zaman, kendimize yüksek bir hedef koyduk. İlk 2 sene içinde gerekirse vurup kırıp bir üst lige çıkacağız dedik. İlk sene çıkamayınca 1 yıl kaybımız oldu. Ligin ikinci yarısında bize karşı oynanan masa başı oyunlar yüzünden, 70 puan almamıza rağmen bir üst lige çıkamadık” diye konuştu.

BU ŞEHRİN HAYALİ VAR
Yüksel Yıldırım açıklamalarını, “Teknik direktörümüz, şampiyon olmak istiyorsanız, 1 milyon Euro ödediğim 2 oyuncuyu kadro dışı bırakmamızı istedi. Bu tarz durumlarda takımlar hocaları gönderir ancak bu talebi geri çevirmek istemedim. Oyuncular Samsunspor’a yetenekleriyle gelirler ama karakterleriyle kalıcı olurlar. Ben bu işe sosyal sorumluluk projesi olarak görüp girdim. Bizim örnek kulüp olarak Süper Lig’de yer almamız gerekiyor. Samsun şehrinin bir hayali var ancak hakemler bizim kabusumuz haline geldi” diyerek tamamladı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.