Sıfır Atık Projesi’nde Ladik ‘pilot bölge’ seçildi

İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi’nde konuşan Çevre Bakanı Murat Kurum, Ladik İlçesi’ni ‘pilot bölge’ olarak seçtiklerini açıkladı.

13.10.2019
A+
A-

Belediye Başkanı Nurhan Özel, “Sıfır Atık Projesi’nde örnek bir ilçe olarak tüm Türkiye’ye telaffuz edileceğiz” dedi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi’nin açılışında konuştu.
Sıfır Atık Projesi ile yıllık 20 milyar lira tasarruf edileceğini ve 100 bin kişiye de istihdam sağlayacaklarını ifade eden Bakan Kurum, Samsun’un Ladik İlçesi ve Ankara’nın Kızılcıhamam İlçesi ‘pilot bölge’ olarak seçtiklerini kaydetti.
DEPOZİT UYGULAMASI VAR
Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, “Cumhurbaşkanımızın saygıdeğer eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve geri kazanımının sağlanmasını içeren kapsamlı bir projedir. Projeyle ilgili halkımıza eğitimlerimiz ve onları teşvik edici uygulamalarımız olacak. Artık herkes atıklarını bilinçli bir şekilde ayrıştırarak, geri dönüşüm çöp kutularına atacak. Uygulama ile hem çevremiz korunacak hem de atıkları ekonomiye kazandıracağız. Devletimizin bununla ilgili depozit uygulamaları da olacak. Özellikle ilçemizin ‘pilot bölge’ seçilmesinde desteklerini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Samsun Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah en kısa sürede Ladik halkı ile birlikte bu güzel projeyi hayata geçirip, Sıfır Atık Projesi’nde örnek bir ilçe olarak tüm Türkiye’ye de telaffuz edileceğiz” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.