TAM 7.5 KİLOMETRE!

Samsun’da Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Tekkeköy, 7,5 kilometrelik TCDD’ye ait kullanılmayan hattı bisiklet ve yürüyüş yolu olarak kullanılmasını planladığı dev projenin startını verdi

Samsun’da Tekkeköy Belediyesi bölgede ilk ve tek olan yeni vizyon projelerini tek tek hayata geçirmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Hasan Togar, “Şehrimiz ve ilçemiz için çok büyük önem arz eden ve bölgede örneği görülmeyen ilk ve tek olan büyük bir projemizin daha startını vermiş bulunmaktayız” dedi.

TCDD HATTI DEĞERLENDİRİLECEK
Proje hakkında bilgi veren Başkan Togar, “İlçe merkezimizden başlayıp Kurtuluş, Cumhuriyet ve Kerimbey Mahallelerimiz ortasından geçerek sanayilerimizin içinden devam eden petrol ofisi dolum tesislerine kadar ulaşan atıl durumdaki TCDD’ye ait 7,5 kilometrelik demir yolu hattı üzerine yapacağımız bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile yeni modern bir yaşam alanının temellerini de atmış bulunuyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile birlikte gizli kalmış bu zamana kadar ortaya çıkmamış yeşillikler içinde muhteşem doğal güzellikler arasında çok farklı bir yaşam alanının temelleri adım adım yükselecek” diye konuştu.

MAHALLELERE DEĞER KATACAK
Bisiklet hattının Kurtuluş, Cumhuriyet ve Kerimbey mahallerine değer katacağını da söyleyen Hasan Togar, “Projemiz ile birlikte bu bölgelerde modern yapılar ve yerleşimlerle yeni farklı yaşam alanları ortaya çıkacak.
7.5 kilometre uzunluğunda 130 bin metre karelik bir alan üzerinde olan Karadeniz’in en uzun bisiklet yolunu halkımızın hizmetine sunacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.