TERME’DE ‘DEPREM’ ALARMI!

Samsun’un Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Depreme dayanıklı yapı stoklarının oluşturulması, jeolojik etkilerin azaltılması ve tedbirler ile ilgili ciddi çalışmalar yürütüyoruz” dedi

TERME'DE 'DEPREM' ALARMI!
19.03.2023
A+
A-

Samsun‘un Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrası, ilçenin depreme hazırlıklı bir kent haline getirilmesi için çalışma başlattı.

MUHTEMEL AFET ÖNCESİ ÇALIŞMALAR
Terme Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü ve ilçede faaliyet gösteren inşaat sektörü temsilcisi mimarlar, mühendisler ve müteahhitlerle bir araya gelen Başkan Kılıç, depreme dayanıklı yapı stoklarının oluşturulması, jeolojik etkilerin azaltılması ve olması muhtemel bir afet öncesi alınacak tedbirler ile ilgili konuları masaya yatırdı.

‘ACI GERÇEKLE BİR KEZ DAHA YÜZLEŞTİK’
Burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Deprem felaketi ile bu gerçekle bir kez daha yüzleştik, acil tedbir almamız gerektiğini gördük, ben ve ekip arkadaşlarımda bu tedbirler ilgili çalışmalar yürütmeye başlattık. Depreme dayanıklı yapı stoklarının oluşturulması, jeolojik etkilerin azaltılması ve olabilecek bir afet öncesi alınacak tedbirler ile ilgili ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Buna sektör temsilcilerini de dahil ederek, onların önerilerini ve fikirlerini de almak istedik. İlçemiz sulak bir alanda kurulu bunun için alınacak tedbirler, mevcut yapılar ile tedbirler hepsini değerlendireceğiz. Bu ön bir çalışma toplantısı oldu. Birkaç kez daha bir araya gelerek, çıkan sonuçta alacağımız kararları meclisimizin onayına sunacağız. Bizler tedbiri alıp, takdiri Allah’a bırakacağız. Bu anlamda hazırlıklı olmalıyız. Allah’ım elbette böylesine kötü bir felaketi bize yaşatmasın ama belediye olarak gerekli önlemlerimizi alarak, olabilecek bir depremde oluşabilecek hasarı en aza indirmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.