TEZGAHLARDA BOLLUK ‘NE ALIRSAN 10 TL’

Samsun’da balık tezgahlarında istavrit, barbun, mezgit ve hamsinin kilosu 10 TL’den satılıyor

10.09.2021
A+
A-

Av yasağının kalkmasının ardından balıkçılar bolca istavrit, barbun, mezgitle kıyıya dönüyor.Bu bolluk ise tezgahlara 10 TL olarak yansıdı.

EN UCUZ BALIK SAMSUN’DA
Havaların sıcak olmasında dolayı bazı vatandaşların balık tercih etmediğini söyleyen balıkçı esnafı Onur Can Köse, “Şu anda en fazla bol olan balıklar istavrit, mezgit ve barbun, fiyatlar 10 TL ama vatandaştan talep yok.Türkiye’nin en ucuz balık satan yeri Samsun Saathane Meydanı” dedi.

HEM UCUZ, HEM TAZE
Balıkçı esnafında Kurtça Aydın, “Şu anda Eylül’ün 10’u ve sadece palamudumuz yok. Diğer hepsi var. İstavrit, hamsi, mezgit, barbun, kalkan, somon ,çupra ne istersen var. Bu sene hamsi olacak. Palamutlarda randıman yok. Şu anda Karadeniz’de ne alırsan 10 TL. Hem ucuz hem taze hem de günlük. Harika balık. En çok barbun, mezgit, istavrit satılıyor. İstanbul’da, Ankara’da 30 lira, 40 TL, Karadeniz’de 10 TL. Garibanın kıyması, garibanın kuru fasulyesidir” diye konuştu.

Tezgahlarda yerini alan diğer balıkların kilogram fiyatları ise şu şekilde; levrek 60 TL, kefal 50 TL, çupra 40 TL, somon 30 TL.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.