Usta’dan taşeron açıklaması

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan USTA Meclis Genel Kurulunda taşeron işçileri gündeme getirdi

24.10.2017
A+
A-

TERÖRÜ LANETLEDİ

Sözlerine başlarken terörü lanetleyen Usta, “Diyarbakır’da bir uzman çavuş evinden çıktığı esnada, teröristlerin silahlı saldırısına uğrayarak ağır yaralanmıştır. Bu vesileyle, uzman erbaşların, uzman çavuş veya erbaşların sivildeyken silahları olmaması bunlar açısından büyük bir risk teşkil ediyor, ciddi bir tehdit oluşturuyor. Uzman erbaşlara tabanca verilmesi acilen gündeme alınmalıdır diyorum. Yaralanan askerimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca dün Hakkâri’nin Çukurca İlçesinin karşı tarafında bulunan Kuzey Irak Sınırı yakınında PKK’lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir askerimiz şehit düşmüştür. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Yüce Türk milletine başsağlığı diliyorum” dedi.

KAMU TAŞERON ÇALIŞANLARINA DAİMÎ KADRO VERİLMESİ KONUSU ARTIK İVEDİLİKLE HALLEDİLMELİDİR

Kamu Taşeron Çalışanları Platformu temsilcilerinin Milliyetçi Hareket Partisi Grubunu ziyaret ettiğini belirten Usta, “Hepimizin bildiği gibi, taşeron işçilerimizin sorunu devam ediyor. Aslında Mecliste grubu bulanan 4 tane siyasi partinin de bu sorunun sona erdirilmesine yönelik sözü var milletimize. Tabii, ilk önce iktidar partisinin bu konuda sözü var. Ancak bütün sözlere rağmen, bu sorun hâle çözülememiş durumdadır. Daimî kadro verilmesi konusu artık ivedilikle halledilmelidir” dedi.

ÖZEL STATÜ TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNUNU ÇÖZMEZ

Usta, ”özel statü konusu görüşülüyor. Bu, aslında, hiçbir şekilde bu taşeron işçilerin sorununu çözmeyecektir. Bu tür inovatif çözümler bulmak, baştan işi çözüyor gibi görünüyorsa da sonradan tekrar sorun oluşturuyor. Milletimize verilen söz neyse bu söz çerçevesinde çalışanlarımızın, insanımızın sorunlarını çözmemiz gerekiyor” diye ekledi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. EMEKLİ dedi ki:

    1 MİLYON TAŞERON İŞÇİ KADRO ZIRHINA BÜRÜNÜNCE NE OLACAK.. KPSS NİYE VAR.. KAMUDA TAŞÖREN İŞÇİLERİN YARIN KADRO VERİLİNCE ,İŞ VERİMLİĞİ YÜZDE 40 DÜŞER. ADAM TAŞERON İŞÇİ OLDUĞU HALDE İŞİNİ YAPMIYOR .İŞE GELMİYOR.. YARIN HİÇ GELMEYECEK. YARIN BU KAMU TERÖRON İŞÇİ İHTİYACI OLACAK ONLAR KADRO BEKLEYECEK.. TAŞERONLARIN MAAŞLARI YÜKSELTİN . SENEDE İKİ MAAŞ İKRAMİYE VERİN .. ÇALIŞMANI İŞE SON VERİN.. GEÇMİŞTE YAPILAN YANLIŞ YANLIŞ EKLEMEK NE KADAR DOĞRU