‘UYUYAMAZ OLDUK!..’

Samsun’da yağışlı günlerde toprak kayması yaşayan yamaç, çevre sakinlerini korkutuyor. Yamacın altında serası bulunan vatandaşı toprak kayması korkusu uyutmuyor

Samsun‘un İlkadım İlçesi Baruthane Mahallesi’nde tramvay istasyonunun karşısında bulunan tepe yağışlı günlerde toprak kayması yaşıyor. Aşağıya doğru kayan tepe yamacın altındaki seraya zarar veriyor. Fidanlarının bazen toprak altında kaldığını belirten seracı Nazım Ünlü toprak kayması nedeniyle serasının yıkılmasından korktuğunu, bu nedenle yağışlı gecelerde uyuyamadığını belirtti.

SERAYI TAŞIMAK ZORUNDA KALACAK
Yamaçta toprak kayması sonucu eğik duran ağaçlar görünüyor. Toprak kayması yaşanan yamacın ilerisinde yeni binalar ve inşaat çalışmaları da dikkat çekiyor. Nazım Ünlü, “Yaklaşık 15 senedir buradaydım. O zamandan bu yana kayıyordu ama son yıllarda daha sık kaymaya başladı. Toprak serama geliyor. Zararı serama olacak. Şu an bu serayı yaptırsam 15-20 bin TL tutar. Allah korusun sera çöker bir şey olur diye yağış olan günlerde sabaha kadar uyuyamıyorum. Serayı büyük ihtimalle yazın söküp, 5-6 metre daha ileri alacağım” dedi.

Çevredeki vatandaşlardan Mehmet Ün ise “Burası her sene ufak ufak kayıyor. Özellikle yağışların çok olduğu yıllarda kayıyor. Denize yakın olduğundan sanırım taban suyu var. Bunun altında büyük ihtimalle su var. Çok tehlike arz etmiyor az az kayıyor. Ama seraya bastırıyor. İleride yukarıdaki yolda bir oynama olursa belediye yapar ama şu an böyle bir durum yok” diye konuştu.


İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.