‘YARASA’ DÖNÜYOR!..

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB), dünyaca ünlü Avusturyalı besteci Johann Strauss II’nin ünlü ‘Yarasa’ opereti ile eğlenceyi yeniden başlatıyor

'YARASA' DÖNÜYOR!..

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), “Yarasa” operetini sahneye koyacak.SAMDOB’dan yapılan açıklamaya göre, dünyaca ünlü Avusturyalı besteci Johann Strauss II’nin operet türünün başyapıtı olan ‘Yarasa’, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

'YARASA' DÖNÜYOR!..

ÜNLÜ TENOR AYSEV DE SAMSUN’DA
Romantizm ve eğlenceyi içeren operet için İtalya’dan gelen orkestra şefi Patrick David Murray, ilk kez Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. Operette, Türkiye’nin ünlü tenorlarından Hakan Aysev de rol alacak. Operetinin başkemancısı ise Bengi Yardımlı olacak.

'YARASA' DÖNÜYOR!..

28 VE 30 OCAK’TA…
Operetin rejisörlüğünü Haldun Özörten, dekor tasarımını Kaan Güreşçi, kostüm tasarımını Nursun Ünlü, koreografisini Serhat Nüfusçu, koro şefliğini Raushan Baigulakova ve ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor. Yarasa opereti, Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu’nda 28 ve 30 Ocak’ta saat 20.00’de iki perde olarak sahnelenecek.

'YARASA' DÖNÜYOR!..'YARASA' DÖNÜYOR!..

'YARASA' DÖNÜYOR!..

HAKAN AYSEV DE ROL ALIYOR: Türkiye’nin ünlü ve sevilen tenoru Hakan Aysev de Yarasa’nın 2 temsilinde konuk sanatçı olarak yer alacak.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.