‘YAŞAM BOYU GELİŞİM ŞART!..’

OMÜ Mühendislik Fakültesi’nde düzenlenen etkinlikte ‘Makine Mühendisliği Bölümü’ öğrencileri, deneyimli meslektaşlarıyla bir araya geldi

'YAŞAM BOYU GELİŞİM ŞART!..'

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi işbirliği ile ‘Makina ve Endüstri Mühendisliği Bölümleri’nde eğitim-öğretim gören öğrencilere yönelik ‘Deneyimler Toplantısı’ düzenlendi.

'YAŞAM BOYU GELİŞİM ŞART!..'

OMÜ’DE GENİŞ KATILIMLI ETKİNLİK
OMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Naci Kurga, öğretim üyeleri Doç. Dr. Lütfü Namlı, Doç. Dr. Hatice Elif Gürkan, Arş. Gör. Görken Cengiz Dengiz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

'YAŞAM BOYU GELİŞİM ŞART!..'

AÇILIŞ KONUŞMASI KADİR GÜRKAN’DAN
Deneyimler Toplantısı’nda konuşan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, “Öğrencilerimizi, OMÜ Mühendislik Fakültesi’ne kayıt oldukları andan mezun olana kadarki süreçte mesleğimize hazırlıyoruz. Bu süreç içerisinde öğrenci üyelerimize yönelik deneyim toplantıları, teknik geziler, kişisel gelişim eğitimleri, bilgisayar kursları düzenliyoruz” dedi.

'YAŞAM BOYU GELİŞİM ŞART!..'

‘YAŞAM BOYU GELİŞİM SAĞLAMALIYIZ’
Klasik eğitim sisteminin verdiği eğitim ve donanımlarla günümüz dünyasında iş ve sosyal alanlarda arzu edilen beklentileri karşılamalarının zor olduğunu söyleyen Kadir Gürkan, “Yaşam boyu bilgi ve becerilerimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bunun için Samsun’da MMO olarak düzenlediğimiz etkinliklerle üyelerimizin yenilik ve gelişmeleri takip edebilmesi ortamını oluşturuyoruz” diye konuştu.

ÖĞRENCİLER, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞUYOR
Açılış konuşmasını yapan OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Naci Kurgan ise, “Bölüm olarak bu tür programları önemsiyoruz. Öğrencilerimizin kariyer gelişiminde çok önemli katkılar sağlıyor.
Özellikle son sınıf öğrencilerimizle deneyimli iş insanlarımızı buluşturarak iş hayatına atılırken karşılaşabilecekleri problemlere çözüm bulmayı amaçlıyoruz” dedi.

'YAŞAM BOYU GELİŞİM ŞART!..'

TOGG YÖNETİCİSİ TÜRKER’DEN SUNUM
Deneyimler Toplantısı’na konuk konuşmacı olarak katılan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu(TOGG) Elektrikli Araç Gövde İç Sorumlusu Mak. Müh. Emre Türker, ‘öğretim hayatı, kariyer basamakları, aldığı ödüller ve makine mühendisliği kariyer seçenekleri’ üzerine bir sunum yaptı. Emre Türker, “En az 1 yabancı dilin bilinmesi şart. Yurt dışı deneyimi farklı bir bakış açısı katıyor. Kulüplere ve derneklere üye olmak da deneyimleri artırıyor. Fuarlara katılım gibi etkinlikler de teknik bilgilerin ve becerilerin artırılmasını sağlıyor. Gelişim planı yapmamız da şart” diye konuştu.

Toplantı sonrası MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ve OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Naci Kurgan, TOGG Yöneticisi Emre Türker’e plaket takdim ederek teşekkür etti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.