Yusuf Ziya Yılmaz Bafra’da: Önemli açıklamalar!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’nın yeni otogarının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu, “Bafra’yı Bafralı bile tanıyamayacak” dedi

08.06.2017
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Başta Sedde projesi olmak üzere ilçenin çehresini değiştirecek otogar alanı projesi ve yol yatırımlarımız ile iddia ediyorum Bafra’yı Bafralı bile tanıyamayacak” dedi.

TAM KADRO BAFRA’DA…

Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra İlçesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Sedde projesi ve yeni otogarın yapılacağı alanı yerinde inceledi. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in de yer aldığı incelemede Samsun Büyükşehir Belediyesi bürokratları da hazır bulundu.

50 MİLYON LİRALIK YATIRIM

İlk olarak Bafra’nın yıllardır hasretle beklediği ve o hasrete Büyükşehir Belediyesinin neşter vurduğu Kızılırmak Sedde projesinin yapıldığı alan gezildi. 50 milyon TL’lik bir yatırım olan proje ile ilgili çalışmaların son sürat devam ettiğini belirten Başkan Yılmaz, “Bilindiği gibi Sedde projesi büyük bir hasret projesi idi. Bafralı hemşehrilerimiz yıllarca bekledi. Allah’a şükürler olsun ki hayata geçirmek bizlere nasip oldu. Şu anda proje başladı. Çalışmalar sürüyor. Sedde projesi tamamlandığında burası Bafra’nın en prestijli bölgesi olacak” dedi.

ÇETİNKAYA BELDE BİNASI OTOGAR ALANI:

Eski Çetinkaya Belde belediyesi binasının olduğu alan, Bafra’nın yeni otogar alanı olacak. Başkan Yılmaz, “Bafra’mızın otogar çilesini böylece tarihe karıştıracağız” dedi.

İŞTE YENİ OTOGARIN YERİ

Ardından Başkan Yılmaz, beraberindekiler ile birlikte Bafra otogarının yapılacağı yeni alanı gezdi. Yeni otogarı eski Çetinkaya Belediye binasının bulunduğu alana inşa edeceklerini belirten Başkan Yılmaz, “Otogarı şehrin içerisinden çıkarıyoruz. O mezbelelik artık son bulacak. Otogarın olduğu yeri tertemiz bir yeşil alan haline döndüreceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.