3 YILIK İMZA!..
Spor Toto Süper Lig’in yeni takımı Yılport Samsunspor transferde atağa geçti ve milli stoperle anlaştı
![3 YILIK İMZA!..](https://www.yenigundehaber.com/wp-content/uploads/2023/06/sman.jpg)
1’inci Lig’de şampiyonluk ipini göğüsleyen ve adını Süper Lig’e yazdıran Yılport Samsunspor, 2’nci transferini yaptı.
LUBOMİR SATKA SAMSUN’DA
Galatasaray’dan Okan Kocuk’la 3 yıllık sözleşme imzalayan Karadeniz temsilcisi stoper transferini yaptı. Yılport Samsunspor, Lech Poznan’la sözleşmesi sona eren stoper Lubomir Satka ile 3 yıllık anlaşmaya vardı.
KULÜPTEN RESMİ AÇIKLAMA
Samsunspor Kulübü’nden konuyla ilgili olarak, “Kulübümüz en son Lech Poznan forması giyen Slovakya Milli Takım Defans oyuncusu L’ubomír Satka ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır. Sporcumuza ve camiamıza hayırlı olması dileklerimizle” açıklaması yapıldı.
LUBOMİR SATKA KİMDİR?
Kulüp kariyerinde 276 karşılaşmada süre alan 27 yaşındaki stoper, 11 gol ile 9 asistlik skor katkısı sağladı. 1.88 boyundaki Slovak yıldız; Newcastle United, York City, DAC Dunajska Streda ve Lech Poznan formalarını terletti.
syymnb