BAFRA İÇİN ‘YENİDEN MHP’ ZAMANI MI?

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

İttifaksız bir yerel seçim yaşanırsa başta İstanbul, Ankara, Mersin, Antalya, Samsun, Adana, Bursa,  Hatay, Balıkesir, Denizli, Manisa, Erzurum, Kocaeli, Sakarya olmak üzere büyükşehirler ve ilçelerinde Erzincan , Elazığ, Bolu, Sinop, Karaman, Yozgat, Çankırı, Kütahya, Isparta , Osmaniye, Kırşehir, Niğde, Aksaray, Kilis, uşak, Yalova, Amasya, Tokat, Bartın , Karabük, Düzce, Nevşehir gibi iller ve ilçelerinde  iktidarı ve  muhalefetiyle zorlu bir seçim yarışına şahit olacağız.

Yerel ölçekte baktığımızda ise yerel seçimin önemi Bafra için çok çok daha fazladır.

Çünkü Bafra 6 yılda 15 yıl kaybetmiştir. 

Belediyesi ve belediye başkanı yok gibi bir dönem yaşanmaktadır. Bafralıların heba olan 6 yıl ve 15 yıl geriye düşmeye son vereceği gözüküyor.  Bu seçimde vizyon, liyakat, dürüstlük hizmet ve adalet ilkelerini esas alarak oy verileceğini düşünüyorum.

Bafralı insanlarımızın yaşadığı ve 6 yıldır devam eden partizanlığa, vizyonsuzluğa, israfa, kötü yönetime, adaletsizliğe, haksızlığa , hizmetsizliğe, kutuplaşmaya , belediye başkansızlığına, tepeden bakışa  dur diyeceği, büyük bir ihtimal haline gelmiş toplumun her kesiminde sesli olarak  konuşulmaktadır.
MHP Bafra’da halkıyla kucaklaşmış, adaletli, tarafsız, hizmetlerle dolu ve sosyal, kültürel faaliyetlerin etkin olduğu  bir 10 yıl belediyeyi idare etmiş ve çok güçlü bir taban oluşturmuştur.

Bu sandığa yansıyacaktır!

Mevcut belediye başkanı Hamit Kılıç’ın ise aday gösterilmeyeceği hemen hemen belli olmuştur.

Ak parti seçimleri yeniden kazanmak için farklı bir aday göstermeyi tercih edecektir.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.