Bafra’da Ağaç Budama Ve Aşı Kursu

Bafra’da Ziraat Odası, Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bafra Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği, ‘Ağaç Budama ve Aşı Kursu’ Başladı

25.02.2016
A+
A-

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başlatılan Bafra Ziraat Odası ve Halk Eğitim Merkezinin paydaş olduğu 88 saat kursta 30 eğitim görürken, kurs haftada 3 gün olacak.

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  Ziraat Mühendisi İsmail Kırmacı, Ziraat Mühendisi Fatma Gül Kavut, Ziraat Mühendisi Naci Karelioğlu, Bafra Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Ramazan Toprak ve Ziraat Mühendisi Koray Değirmenci’nin kursunda  eğitim görecek çiftçiler, budama ve aşı işlemlerinde teorik olarak eğitim gördükten sonra köylere giderek uygulamalı olarak eğitim görecekler.

Kurs öncesi açıklama yapan Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, “Buradaki eğitimden ziyade yerinde eğitim göreceğiz. Bunun için Ziraat Odası olarak araçları biz tahsis edeceğiz. Önemli olan burada kâğıt üzerinde değil, yerinde öğrenebilmek. Herkesin evinin önünde hiç yoksa 3-5 tane meyve ağacı var. Kendi meyvesini kendisi budayıp aşılarsa daha kaliteli olur.  Ben bu 88 saatlik kursun başarılı ve iyi geçeceğinden umutluyum.  Çünkü eğitimci Ziraat Mühendisi arkadaşlar alanlarında uzmanlar. Sizde bu işe istekle katıldınız.  Şüpheniz olmasın ki Ziraat Odası olarak her türlü destek ve yardıma varız biz.” dedi.

zirrat2

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.