BAFRA’YA YAZIK OLUYOR!

Bafra Belediyesi’nin borcundan dolayı SGK’ya devredilen milyon liralık arsanın satışa çıkartılması, CHP İlçe Başkanı’nın sert tepkisine yol açtı

‘KAMUNUN MALI PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR’
Samsun’un Bafra İlçesi’nde CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, belediyenin son günlerde borçlarından dolayı sattığı ya da devrettiği arsalar ile igili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Yasası’nın çıktığı günden bu yana Bafra Belediyesi’nin borçlarını ödemediğini savunan Perçin, “Kendi iç borçlarını ödemek yerine arsa satmaya devam ettiler. Kendi beceriksizliklerinin maliyetini, bu milletin, bu halkın, yani kamunun mallarını birilerine peşkeş çekerek ödediler” dedi.

‘BUNUN HESABI MUTLAKA SORULUR’
Son olarak, Bafra Belediyesi’nin borcundan dolayı SGK’ye devredilen Makina İkmal birimine ait Gazipaşa Mahallesi’ndeki milyonlarca lira değerindeki arsanın satışa çıkartıldığını belirten Vahit Perçin, “Bu arsa neden SGK’ya devredilmek zorunda kalındı? Bu arsa şimdi kimlere verilecek? Bafra’nın değerli alanlarını bu şekilde satışa çıkartmak doğru mudur? Bu arsaya kim göz dikti? Bafra’nın kanayan yaraları artıyor. Bunun hesabı mutlaka sorulur” ifadelerini kullandı.

Musa GÜN

GAZİPAŞA’DAKİ MİLYONLUK ARSA: Bafra’da belediyenin borcundan dolayı SGK’ya devredilen ve satışa çıkartılan son yer, eski Makina İkmal Tesisleri. SGK tarafından satışa çıkartılan yerin 3 milyon ve üzeri bir fiyata satılması bekleniyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.