ÇANAKKALE ZAFERİ BUGÜN ALDIĞIMIZ NEFESTİR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Başkan Şahin mesajında şu görüşlere yer verdi:

17.03.2017
A+
A-

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin “Çanakkale Savaşları, Birinci Dünya Savaşı içinde, tarihin en kanlı bölümü olarak bilinen ve Türk milletinin sayısız zafer, şan ve şerefle dolu tarihinin en parlak sayfalarından biridir. Çanakkale Zaferi, Mustafa Kemal Atatürk, 57. Alay, Seyit Onbaşı, Nusret Mayın Gemisi, Gelibolu, Conkbayırı, Arıburnu, Anafartalar, Seddülbahir cepheleri, kara ve deniz savaşları ile bir destandır. Çanakkale Zaferi kahramanlık ve şahadetin bir arada olduğu, iman ve fedakârlığın birleştiği, kınalı kuzuların aç susuz Allah diye, vatan diye haykırdığı bir destandır.

 

Çanakkale Zaferi, öz yurdunu korumak için şahlanan yaralı bir milletin, sayı ve maddi açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını yenerek, onları felce uğrattığı bir savaştır. Bu durumuyla dünya harp tarihlerine geçmiş ve Türk tarihine de altın harflerle yazılıp Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur.

 

Çanakkale Zaferi, iman, bağlılık, özveri, acı, sevgi, aşk, sadakat ve merhamet duygularıyla varoluş mücadelesi veren bir milletin yeniden doğuşunu ve Kurtuluş Savaşımızın mayasını oluşturmuştur. Bugün aldığımız nefes o günlerde son nefeslerini verenlerin vesilesiyle olmuştur. Yeri geldiğinde bizlerde vatanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız için son nefesimizi vermekten çekinmeyeceğiz. Bizden sonraki nesiller de çekinmeyecektir. Bu nedenle kahraman milletimizin devletimizi ve cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağına inancımız tamdır.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Çanakkale Zaferinin 102. yılını kutluyor,  başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.