CHP Samsun’dan ‘Atatürk Düşmanları’na suç duyurusu!

CHP Samsun İl Başkanlığı Mustafa Kemal Atatürk’e özel bir tv kanalında yapılan hakaretlerle ilgili olarak suç duyurusunda bulundu

12.05.2017
A+
A-

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz ve il örgütü yöneticileri Atatürk´e hakaret edilen TVNET Kanalı ve yazarlar Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu ve Süleyman Yeşilyurt hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

CHP İl Başkanı Akcagöz, Samsun Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, “Son dönemlerde toplumun geniş kesimleri tarafından yakından görüldüğü üzere, hükümet üyelerinden TV yorumcularına kadar bir çok kişinin ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı olan Mustafa Kemal Atatürk’e karşı açık ya da üstü kapalı hakaret sözleri ettiklerine şahit oluyoruz. Toplumu yanıltmaya ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün itibarını zedelemeye çalışan iftiracıların karşısında, dün olduğu gibi bugün de çelikleşmiş Kuvay-ı Milliye ruh ve inancımızla duracağız” dedi.

BAŞKANLARA UYARI: SAMSUN’U KİRLETMEYİN

“Hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi evladıyız” diyen Başkan Akcagöz, “Ona söylenilen söz, bize söylenmiş demektir ve onun şahsına yönelmiş her türlü hakaret, bizzat Türk tarihine hakaret anlamını taşır. Bu sözde tarihçi ve yazarları Samsun’a davet eden AKP’li belediye başkanlarına buradan bir uyarı yapmak isteriz. Kendinize gelin. Milletin parasıyla, milletin atasına söven sözde tarihçileri getirerek Samsun’u kirletmeyin” diye konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.