ÇİÇEK BAHÇESİ SAMSUN!

Samsun’un parklarına, bahçelerine kadın eli değiyor. Kış ayında da her yer çiçek bahçesine dönüştürülüyo

Samsun Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan alt ve üst yapı yatırımlarıyla kenti geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, diğer taraftan park, bahçe, kavşak ve refüjlerde yaptığı peyzaj çalışmalarıyla kış aylarında bile Samsun’a baharı yaşatıyor. Kadın personel tarafından yapılan çiçek dikimleri ile Samsun kadınların elinde güzelleşiyor.

8 TÜRDE 650 BİN ÇİÇEK!
Yaz sezonunda 7 farklı tür ve renklerde toplam 600 bin adet çiçek dikimi yapan Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kış aylarında da Samsun’a bahar havası yaşatmaya devam ediyor. Ekipler park, bahçe, kavşak ve orta refüjlere 8 farklı türde toplam 650 bin adet kışlık çiçek dikimine başladı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri aynı zamanda özellikle ana caddeler üzerindeki kavşaklara yapılan peyzaj düzenlemeleri ile de kentte estetik bir görüntü kazandırıyor.

MENEKŞE, NERGİS, SÜMBÜL
Tüm yeşil alanlarda kış çalışmalarına başladıklarını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Ekrem Şahin, “Menekşe, nergis, sümbül, çuha başta olmak üzere 8 farklı türde 650 bin adet çiçeği toprakla buluşturacağız. Karadeniz’in incisi olan Samsun’umuzu yaz kış çiçeklerle renklendirmeye çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda estetik görünüme de büyük önem veriyoruz. Aslında kış ayında yaptığımız bu çalışmalar bir anlamda bahar ayları için de hazırlık oluyor. Tüm yeşil alanlarımızda bu çalışmalar yapılıyor” dedi.

KADINLARIN ELİNDE GÜZELLEŞİYOR
Çiçek dikiminde özellikle kadın personelin çalıştırıldığını da belirten Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Ekrem Şahin, “15 kadın personelimiz tüm yeşil alanlarda çiçek dikimini yapıyor. Özellikle onlarla çalışıyoruz. Çünkü kadın personellerimiz daha hassas. Tıpkı evlerinde bir oya işler gibi çiçekleri toprakla buluşturuyor. Desen desen çizerek dikiyorlar. Kadın personelimiz ile yapılan bu çalışmalar daha verimli oluyor. Ayrıca diktikleri çiçeklere sahip çıkıyorlar. Park ve bahçelerimiz kadınlarımız elinde güzelleşiyor” diye konuştu.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.