Erhan Usta, Ali Babacan'ın partisinde mi olacak? | Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Erhan Usta, Ali Babacan’ın partisinde mi olacak?

AK Parti’den ayrılarak yeni parti hazırlığını tamamlayan Ali Babacan, 2 milletvekili ile meclisteki yerini alacak. Ali Babacan’ın partisinde bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta ile bağımsız İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu gelen bilgiler arasında.

Bu haber 21 Şubat 2020 - 18:30 'de eklendi.

Geçtiğimiz aylarda AK Parti’den ayrılarak yeni parti kuruluşu hazırlıklarına başlayan Ali Babacan hazırlıklarını tamamladı. Partinin kuruluş tarihi birkaç kez ertelenirken 9 ya da 10 Mart tarihinde partinin kuruluşu resmiyet kazanarak tanıtımı gerçekleştirilecek.

KONUŞULAN İSİMLER ERHAN USTA VE MUSTAFA YENEROĞLU
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 25., 26. ve 27. dönem Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Sözcüsü olan Erhan Usta Cumhur İttifakı krizi sonrası partiden ihraç edilmiş, bağımsız olarak milletvekilliği görevini yerine getiriyor. Ali Babacan’a yakınlığı ile bilinen ve yeni parti heyecanının başlaması ile birlikte Ali Babacan’ın yanında yer almasına kesin gözüyle bakılan Erhan Usta ve bağımsız İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu kurulacak partiyi mecliste temsil edeceği söylenen iki isim arasında.

MECLİSTEKİ 11. PARTİ OLACAK 
Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide Erhan Usta ve Mustafa Yeneroğlu’nun yer alması bekleniyor. Parti, 2 vekil ile TBBM’ye 11. parti olarak giriş yapacak.  Ayrıca Ali Babacan’ı desteklediğini ifade eden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül partide görev almayacak.