Genç Parti Canik İlçe konresi yapıldı - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Genç Parti Canik İlçe konresi yapıldı

41 ilde kongrelerini tamamlayan Genç Parti Canik ilçe kongresi Lovelet AVM Piramit Düğün Salonu’nda yapıldı. Tek liste halinde gidilen kongrede iş insanı Ali Uysal başkan seçildi.

Bu haber 08 Eylül 2019 - 16:33 'de eklendi.

YENİ BAŞKAN ALİ UYSAL
Başkan Uysal kürsüde yaptığı konuşmada Karadeniz’in incisi Samsun’un Canik ilçesinden dürüst siyaset sözü verirken, alışılagelmiş siyaset yapmayacaklarını ve ekip ruhu içerisinde çalışarak Samsun’a ve Türkiye’ye hizmet edeceklerini söyledi.
UMUTLARIMIZ YENİDEN YEŞERDİ
2002 yılında Genel Başkan Cem Uzan’la başlayan ve ilk girdiği seçimlerde %7.25 oyla Türkiye’de büyük bir umut olan Genç Parti’nin yoluna kaldığı yerden devam edeceğini belirten uysal; ‘2018 mayıs ayında yapılan büyük kongre ile birlikte yeniden Sayın Genel Başkanımız Cem Uzan’ı genel başkanlığa getirmiş bu vesile ile siyasette umutlarımız yeniden yeşermeye başlamıştır. Bugün 41 ilde kongrelerini tamamlayan Genç Parti’nin Canik ilçe kongresini yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Çok umutluyum, çok heyecanlıyım aynı zamanda gururluyum.’ dedi.
SİYASET SABIR GEREKTİREN BİR İŞ
Siyasetin uzun bir maraton ve sabır gerektiren bir iş olduğunu dile getiren Uysal; ‘ Bu yolda zaman zaman önünüze engeller çıkmış olsa da azim ve kararlılık siyasetin olmazsa olmazı ve dimdik ayakta tutan bir olgudur. Bizler anadolu’nun sesi ve Karadeniz’in incisi Samsun’dan yapacağımız örnek bir kongre ile partimizin yeniden şahlanışı ve 2023 seçimlerine hazırlanmasında kendi inandığımız bedeli ödemek için bu yola çıkmış bulunuyoruz.’ diye konuştu.
AHLAKLI VE DÜRÜST SİYASET YAPACAĞIZ
Uysal sözlerine şöyle devam etti; ‘Kurtuluş mücadelesinin meşalesi Samsun’dan başlamış ve Samsun 100 yıl boyunca her alanda gösterdiği duruşuyla türkiye’nin örnek olmuştur. Canik’ten Türkiye’ye sesimizi en gür şekilde duyurmak için çıktığımız bu kutlu yolda bize inanan güvenen ve kalbi bizlerle atan kardeşlerimize en büyük sözümüz şu olacaktır. Siyaseti ahlaklı dürüst ve halkımızın mutluluğu için yapacağız.’


KENDİ İNANDIĞIMIZ BEDELİ ÖDEYECEĞİZ
Siyaseti asla kirletmeden yapacaklarını söyleyen Uysal sözlerini şöyle tamamladı: ‘Memleketimize hizmet etme yolunda doğru bir anlayış ve ekip çalışmasıyla Canik’ten örnek bir anlayışı ortaya koyacağız. Önce insan diyeceğiz ve Türkiye sevgimizi ve vatan aşkımızı her platformda öncelikli tutup siyaseti mertçe yapacağız. İçinizden biri gibi beni görmenizi, anlamanızı ve tanımanızı isterim. Ve size buradan vereceğim en büyük sözüm. Dürüst, ahlaklı ve yürekli bir siyaset yaparak memleketimize hizmet etmek olacaktır. Bu vesile ile bizleri bugun burada yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyor ve kongremizin Canik’e, Samsun’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’