HAİNCE, ALÇAKÇA!..

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti: Atatürk(Onur) Anıtı’na düzenlenen saldırı, alçakça ve haincedir. Şiddetle kınıyoruz

Samsun‘da Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün dünya ünlü anıtına yapılan çirkin saldırıya bir tepki de
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nden geldi. Cemiyet açıklamasında, “Bu saldırı, alçakça ve haincedir. Şiddetle kınıyoruz” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verilidi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün ulusal Kurtuluş Savaşı‘nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının sembolü olan ve Samsun halkı tarafından yaptırılan Atatürk Anıtı‘na (Onur Anıtı) düzenlenen haince, alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

‘BU SALDIRILARA İZİN VERMEYECEĞİZ’
Kurtuluş Savaşı’nın, Milli Mücadele’nin şehri Samsun’un bir ferdi olarak, bu tür saldırılara asla izin vermeyecek, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder, kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan her saldırıyı, her hakaretin karşında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

İlk bakışta provakasyon kokan bu alçakça saldırının 2 failinin emniyet güçlerince kısa sürede yakalanması üzüntünüzü biraz olsun hafifletmiştir. Suçlular adaletin elindedir. Adalet önünde hesap vermelerini ve gerekli cezayı almalarını bekliyoruz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.