HAVZALI KIZLARIN ‘FUTBOL’ TUTKUSU!

Samsun’un Havza İlçesi’nde özellikle okul çağındaki kızların futbola olan tutkusu dikkati çekiyor. Bunun üzerine oluşturulan Gençlik Kadın Futbol Takımı da kısa süredeki başarılarıyla dikkati çekiyor

28.02.2022
A+
A-

Samsun’un Havza İlçesi’nde okul çağındaki kızların futbola olan tutkusu. Havza Gençlik Kadın Futbol Takımı’yla vücut buldu. Kızlar, takımlarıyla bir çok turnuvada baş gösterirken hayallerini gerçeğe dönüştürmenin de mutluluğu ve heyecanını yaşıyor.


BAŞARILI FUTBOLLARIYLA DİKKAT ÇEKTİLER
Havza’da futbol oynamak isteyen kızlardan oluşturulan Havza Gençlik Kadın Futbol Takımı, özellikle son dönemde katıldığı turnuvalarda el ettiği başarılarla dikkati çekiyor. Son olarak TBMM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen 23 Nisan Futbol Turnuvası Samsun İl Müsabakaları için sahaya çıkan Havzalı kızlar, oynadıkları futbolla dikkatleri üzerlerine çekti.


2 HAFTADA KURULAN BİR TAKIM
Takımın sevilen antrenörü Mustafa Aksu, takımın oluşturuluş süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “2 hafta gibi kısa bir sür sürede Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’ndeki spor uzmanımız Ali Şerif Akkaya ile birlikte okullarda tarama yaparak futbol oynamayı seven yetenekli kızlarımızı tespit ettik. Gördük ki Havza’da gerçekten umduğumuzdan fazla kadın futboluna hevesli kızlarımız varmış. Biz de hiç beklemeden oyuncularımızı tespit ettik, ardından futbol takımımızı kurduk. İlçe Gençlik Spor Müdürlüğümüz Cafer UZUN’ a teşekkür ediyorum” dedi.


KIZLARIMIZIN HEVESİ YARIM KALMASIN’
Takımdaki kızlara her geçen gün yeni isimlerin ekleneceğini de belirten Mustafa Aksu, “Bundan sonraki süreci hep birlikte göreceğiz. İlçemizde futbol oynamaya hevesli, spora hevesli kızlarımızın bu heveslerinin yarıda kalmaması adına bizler, aileler ile birlikte önce sayın kaymakamımız, belediye başkanımız ve diğer yetkililier ile görüşeceğiz. Ülkemizde kadın futbolu son yıllarda ivme kazandı. Türkiye’de kadın futbolu için Süper Lig kuruldu. Bunun gibi bir çok sebepten dolayı yetkililerimizin ilgi göstererek futbolu seven kızlarımızın heveslerinin yarım kalmayacağına inanıyorum” diye konuştu.

TAKIMIN YILDIZI ECRİN: Havza Gençlik Kadın Futbol Takımı, özellikle 23 Nisan Turnuvası’nda aldığı skorlarla dikkati çekerken Makbule Yusuf Ölçer YİBO öğrencisi Ecrin Elmas Kurum, takımın yıldız oyuncusu olarak dikkatleri üzerine topladı. Ecrin, futbolcu çok sevdiğini, en büyük hayalinin milli takım formasını giymek olduğunu söylüyor.

Sibel TOPAL

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.