‘Kaldırım İşali’ne önlem

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dükkanların önüne taşan reklam afişi, ürün tezgahı, masa ve sandalyelerin kaldırılması yönünde çalışma başlattı

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent genelinde kaldırım işgali yapan esnafı denetleyerek son uyarılarını yaptı. Ekiplerin uyarılara uymayan esnafa idari işlem uygulayarak para cezası kesilecek.
4 MAHALLEDE OPERASYON
19 Mayıs, Zafer, Kale, Karadeniz mahallelerinde Saadet ve Dr.Kamil caddelerini de içine alan denetimde ana arterler ve ara sokaklarda kaldırımları işgal eden esnafa yönelik kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. Uyarılara aldırış etmeyerek reklam tabelaları ve ürün tezgahlarını kaldırmayan dükkan sahiplerine ise zabıta ekipleri müdahale etti.


DEMİRTAŞ: DUYARLILIK İSTİYORUZ
İlçemizde bazı işyerlerimizin kaldırım işgalleri konusunda itina göstermediklerini ve bu durumdan vatandaşlarımızın rahatsızlıklarını sosyal medya ve iletişim merkezimiz üzerinde bizlere ulaştığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Esnafımızda geçmiş yıllardan kalan bir alışkanlık var. Bunu bertaraf edebilmek için uğraş veriyoruz, yaya kaldırımları işyeri sahiplerinin değil yayaların yürüyüş alanı olduğunu söylüyoruz ve esnafın bu konuya duyarlılık göstermelerini istiyoruz” dedi.
Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.