‘KAPALI’ GİŞE!

Son zamanlarda birbirinden ünlü temsiller ile seyirci karşısına çıkan SAMDOB, bu geleneğini Hisseli Harikalar Kumpanyası ile sürdürdü

'KAPALI' GİŞE!

Samsun Devlet Opera Ve Balesi(SAMDOB), son olarak, Türkiye’nin en çok bilinen ve en çok sevilen müzikali ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ ile opera opera sahnesindeydi. Müzikal, 24 ve 26 Aralık 2022 akşamları ‘kapalı gişe’ olarak sahnelendi.

TIKLIM TIKLIM DOLU SALONDA BÜYÜK COŞKU
Besteci ve Orkestra Şefi Kıvanç Tepe’nin müzik düzenlemelerini yaparak senfonik orkestraya uyarladığı, Rejisör Şahan Gürkan’ın opera-bale sahnesine taşıdığı, koreografisini Şebnem Şenel’in üstlendiği müzikal 2022-2023 sanat sezonunda da sahneleniyor. SAMDOB sanatçılarının muhteşem performansları ile sahnede olduğu müzikal, tüm temsillerinde büyük beğeniyle izlendi. Samsunlu sanatseverler, Aydın Gün Salonu’nu tamamen doldururken sanatçıları da uzun süre ayakta alkışladı.

SAMDOB ‘Orkestra, Koro ve Bale’ sanatçılarının teknik ekiple birlikte, seyirciye muhteşem anlar yaşattığı eserin kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor tasarımını Hakkı Kandır, ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.