MÜLTECİLER, SERVİSLER, YEREL SEÇİMLER…

Bir çok kez mülteciler konusuna değinerek demografik yapımızı bozduğunu ve bunun bir beka sorunu haline geldiğini ifade etmiştim.

Mülteci sayısında devlet kurumları farklı rakamlar siyasiler ve bilim adamları çok farklı rakamlar veriyorlar. Toplam mülteci sayısı 5 milyon ile 13 milyon arasında ifade edilmeye devam ediyor  ama gözle görülen bir geri dönüş programı uygulanmıyor.

Kayyumun kaldırılmak istenmesi, yerel özerklik vaadi, Türklük tanımının kaldırılması terör, PKK ne kadar beka sorunuysa mülteciler konusu bunlardan daha fazla milli ve ekonomik beka sorunudur. Bunların geri gönderilmesi hızlandırılması ve bu konu kesin olarak çözülmelidir.

OKUL SERVİSLERİ

Bafra’da ki en güvenilir kuruluşların başında öğrenci servislerimiz geliyordu, ailelerin gönlü rahattı. Biz bunu kendi çocuklarımızı okuturken biliyorduk. O şekilde de inanıyorduk.

Bafra’ da okulların açıldığı gün yaşanan servisçiler arasındaki tartışmada silahlar konuşmuştu ve .u konuda bir nazara uğramıştık.

Konu okul ve öğrenciler olunca olay daha da önemli bir hal alıyor. Ama anlaşılan Bafra Kaymakamı ve belediye başkanı silah seslerini duymadı. Onlar okulları ziyaret etmiş, resim çektiriyorlar ve  bol bol tebessümler ediyorlar, insagramTwitter ve Facebook’ta yayınlamakla meşguldüler.

Devlet adamları ve yerel yöneticiler bu durumlarda derhal programlarını kesmelive harekete geçmelidir.

Servis şirketlerinin yöneticileri, sahipleri, şoförleri kısacası topyekûn bir araya getirilmeli bir daha böyle üzücü ve tehlikeli bir durumun yaşanmaması için ne yapmaları gerekiyorsa onun kararını almaları gerekiyordu.

İnşallah gereken tedbirleri almışlardır ilçemizdeki devlet büyüklerimiz!

YEREL SEÇİMLER

31 Mart 2024 tarihinde yerel seçimler yapılacak. Şehirlerimizi yönetecek başkan, meclis üyelerini, muhtarlarımız ve azalarımızı 5 yıllığına seçeceğiz.

Liyakatsiz, vizyonsuz, dürüstlüğünden şüphe ettiğimiz, yalancı, kibirli, ikiyüzlü olarak bildiğimiz ve gördüğümüz kişilere partimizden olsa bile oy vermemeliyiz.

Partilerde aday belirlerken halkımızı kötüler arasında seçim yapmak durumunda bırakmamalıdır. Halkımıza iyiler arasında en iyiyi seçmek için oy kullanma fırsatı vermelidirler…

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.