MUSTAFA DEMİR KARŞITLIĞIYLA YÜKSELEN BİR FİGÜR; ZİHNİ ŞAHİN! | Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

MUSTAFA DEMİR KARŞITLIĞIYLA YÜKSELEN BİR FİGÜR; ZİHNİ ŞAHİN!

Ahmet Mücahit Yıldız’ın kaleminden..

Bu haber 27 Aralık 2018 - 16:43 'de eklendi.

Yerel seçimlere 3 ay kadar bir sürü kaldı. Partiler Belediye Başkan adaylarının bir kısmını açıkladı. Yakın zamanda diğer kısmını da açıklamaya hazırlanıyor. Tartışmalar, polemikler ise yeni başlıyor. Kulisler, entrikalar, hesaplar yeniden yapıldı.

Samsun’da Ak Parti’nin Adayı Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Mustafa Demir olarak belirlendi. Fakat Demir’in adaylığı tartışmalara sebep oldu. Mustafa Demir isminin açıklandığı günlerde Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’de “Samsun’un Abisi” etiketine sahip oldu. Zihni beye haksızlık yapmak istemiyorum tabi, Samsun’da, Bafra’dakinden daha yüksek bir performans sergiledi ancak Mustafa Demir karşıtlığı bu anlamda çok daha fazla bir etkiye sahip diye düşünüyorum.
Sürece en başından beri hızlıca bir göz gezdirmek gerekirse, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Milletvekili Adayı olmasıyla birlikte boşalan koltuğa Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, getirildi. Şahin, bu göreve getirilirken seçimlerde aday yapılmayacağı kanaati hâkimdi. Bir geçiş süreci için hâlim selim bir insan olan Zihni beyi o makama getirdiler. Sonrasında ise Zihni Bey, kolları sıvadı çalışmaya başladı. Seçimlerde kendisiyle yola devam edilmesini ya kendisi çok istedi ya da birileri bu senin hakkındır diye kulağına fısıldadı. Orasını bilemiyoruz.
Samsun’da gördüğümüz ve bildiğimiz kadarıyla sevilmeyen bir isim olan Mustafa Demir’in aday yapılmasıyla Zihni Şahin, kıymete bindi. Çünkü Bafra Belediye Başkanlığı dönemde çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Açıkçası dikkat çeken bir isimde değildi. Kendisinin aday yapılmayacağı belliydi. Bu kadar ağlamaya, sızlanmaya da gerek yok. Mustafa Demir, kendisinin aday yapılacağının 1,5 yıl öncesinden belli olduğunu söyledi zaten. Hala bir umut, mücadele veriliyor ama nafile. Demir, Samsun’a bir şekilde kabul ettirilecek. Aday değişikliği şuan için mümkün gözükmüyor.
Zihni Şahin içinde birkaç senaryo var. Ya tekrar kürkçü dükkânına geri dönecek Bafra’dan aday olacak ya da İlkadım’dan aday yapılacak (bu dillendirildiği için ifade ediyorum başka bir yerden de olabilir) veya Ankara’ya Genel Merkeze ya da Saray’a çekilecek. Bakalım neler olacak göreceğiz.
Son olarak şuna da belirtmek isterim ki, belediye seçimlerinde milletimizin ciddi anlamda değişimden yana tavır almasını umut ediyorum. Particilik, adamcılık yapılmadan proje bazlı bir tercihten yana olmalıyız.

Ahmet Mücahit Yıldız
Ahmet Mücahit Yıldızahmet.m.55@hotmail.com