ORHAN OKULU RÜZGARI!

Samsun’un Alaçam İlçesi’nde düzenlenen Yöresel Ürünler Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Orhan Okulu kazandı

Samsun’da Alaçam Ziraat Odası Başkanlığı ve Muhtarlar Derneği işbirliğiyle Geyikkoşan Güreş Alanı’nda düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine 661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı Cengizhan Şimşek de dahil 44 başpehlivan olmak üzere yaklaşık 500 pehlivan katıldı.

2 KEZ KIRKPINAR’I KAZANDI
Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı Cengizhan Şimşek, çeyrek finalde Recep Kara’ya yenilerek elendi. Kıran kırana geçen müsabakalar sonunda yarı finalde Recep Kara’yı yenen Orhan Okulu ile Mustafa Taş’ı yenen İsmail Balaban finale kaldı. Final güreşinde rakibini yenen, 654 ve 657’inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri 1’incisi Orhan Okulu başpehlivan oldu.

Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, “İlk yılımızda 20 başpehlivanla başlangıç yaptık. Geçen sene 32, bugün 44 başpehlivana çıkarak çıtayı bayağı bir yükselttik. Seneye Kırkpınar ayarında güreşler olacak. Bizim esas amacımız, yöresel ürünlerimiz var. Güreşlerin yanında yöresel ürünlerimizin tanıtını yapmak” dedi.

ALAÇAM GÜREŞLERİNDE ORHAN OKULU BAŞPEHLİVAN OLDU

SEYİRCİ MUHTEŞEMDİ
Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sönmez, “Seyirci muhteşemdi. Pehlivanlar muhteşemdi. Bu kadarını beklemiyorduk Beklentimizin çok çok üzerinde bir organizasyon oldu. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

ALAÇAM GÜREŞLERİNDE ORHAN OKULU BAŞPEHLİVAN OLDU

‘KIRKPINAR’I ALAÇAM’A GETİRDİK’
15 iş adamının katıldığı ağalık yarışında Recep Şahin 755 bin lira ile üçüncü kez ağa seçildi.
Güreş Ağası Recep Şahin, “Alaçam’dan Kırkpınar’a gidemeyen dostlarımızın ayağına Kırkpınar’ı getirdik” diye konuştu.

OKULU: HEPSİNDE İDDİALIYIM
İsmail Balaban’ı yenerek başpehlivan olan Recep Okulu, “Güzel bir organizasyon oldu. Kırkpınar’dan sonra kıran kırana mücadeleler verdik ve başpehlivanlığı kazandım. İnşallah bundan sonra da güreşlerdeki hedefim birinci olmak. Önümüzde Elmalı güreşleri var. Kurtdere güreşleri var hepsinde iddialıyım” ifadelerini kullandı.

Protokol tarafından, dereceye giren güreşçilere madalyaların verilmesiyle etkinlik sona erdi.

İHA

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.