PUBG'DE TANIŞTIKLARI GENCE KAÇTILAR - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

PUBG’DE TANIŞTIKLARI GENCE KAÇTILAR

Kütahya’da eşlerine not bırakarak evden kaçtığı ileri sürülen ve son günlerin popüler internet oyunu PUBG oynarken tanıştığı H.Y.’nin (23) Osmaniye’deki evinde bulunan Ayşe D. (22) ile kardeşi Reyhan K. (18) ailelerine kavuştu.

Bu haber 13 Eylül 2019 - 17:55 'de eklendi.

Pişman olduklarını belirten kardeşler, “Kandırıldık, ailemize tekrar kavuştuğumuz için çok mutluyuz” dedi.Kütahya’da 8 Eylül’de not bırakarak evlerinden ayrılan 4 yıllık evli Ayşen D. ile 1 yıl önce evlenen kardeşi Reyhan K.’in bulunması için polis ekiplerince arama çalışması başlatıldı. Kız kardeşler, 11 Eylül’de polise gelen bir ihbar üzerine son günlerin popüler oyunu PUBG oynarken tanıştığı Osmaniyeli H.Y.’nin annesinin evinde bulundu. Reyhan K., Çocuk Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından tedbir amaçlı Sevgi Evlerine teslim edilirken, Ayşen D. ise, Çarşı Polis Merkezi’ndeki ifadesinin arından bir otele yerleştirildi. Kızlarının bulunduğu öğrenen aileleri de Kütahya’dan yola çıkarak Osmaniye’ye geldi. Anne Hamiyet K. (41) ilk önce oteldeki kızı Ayşe D. ile buluştu ardından da Reyhan K.ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri’nde görüştü. Yapılan işlemlerin ardından K.de akşam saatlerinde ailesine teslim edildi.

“KANDIRILDIM VE ÇOK PİŞMANIM”

H.Y. ile PUBG oynarken tanıştığını belirten Reyhan K., “Kandırıldım ve çok pişmanım. Tekrar aileme dönüyorum” dedi. Kardeşinin sosyal medya üzerinden tanıştığı kişinin yanına giderken yalnız bırakmamak için beraber geldiğini belirten Ayşen D. ise, “Pişmanız ve ailemize tekrar kavuştuk çok mutluyuz” diye konuştu. Kızlarıyla hasret gideren anne Hamiyet K.ise, “Çok şükür yavrularıma yeniden kavuştum ve çok iyiler. Allah herkesten razı olsun” dedi. Kız kardeşler, yakınlarının aracıyla Kütahya’daki evlerine döndü.