Samsun OMÜ’den ‘Sınav Tarihi’ açıklaması

Samsun OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. İzzet Akça, sınav tarihinin değiştirilmesiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi(UZEM) Müdürü Prof. Dr. İzzet Akça, 24 Mart tarihinde yapılacak sınavların AK Parti Kongresi nedeniyle 1 gün sonraya ertelendiği şeklindeki iddialara yanıt verdi.

TRAFİK YOĞUNLUĞU NEDENİYLE
Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan İzzet Akça, “UZEM tarafından sınav programı uyarınca 24 Mart 2018 günü yapılması planlanan ortak derslere ait vize sınavı, aynı gün Cumhurbaşkanımızın ilimizi ziyareti sebebiyle oluşacak trafik yoğunluğundan öğrencilemizin etkilenerek mağdur olmamaları amacıyla 25 Mart 2018 Pazar olarak güncellenmiştir” dedi.

ÖĞRENCİ KONSEYİ’NİN TALEBİ
Prof. Dr. İzzet Akça açıklamasında, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Söz konusu güncelleme, üniversitemizin karar mekanizmasındaki her süreçte aktif olarak yer alan OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanlığı’nın talebi ve öğrenci odaklılık anlayışıla gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla OMÜ Öğrenci Konseyi’nin talebiyle hayata geçirilen bu güncelleme, geçmişte yaşanan tecrübeler ışığında Cumhurbaşkanımızın ziyareti nedeniyle ilimizde oluşacak trafik yoğunluğundan ve güvenlik gerekçesiyle kapanacak yollardan öğrencilerimizin sınava yetişememesi ihtimaline karşın alınmış bir tedbirden ibarettir. Öğrencilerimizin mağduriyetini engellemeye yönelik halisane bir çabayı farklı şekillerde yorumlamak ve başka noktalara çekmek zorlama bir bakış açısının ürünüdür. Akademik kaygı ile yapılmış bu güncellemenin siyasi malzeme yapılmaya çalışılması üzüntüyle karşılanmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.