Samsun Valisi Zülkif Dağlı’dan 10 Kasım mesajı:

Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Gazi Atatürk ve kahraman silahn arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi

Zülkif Dağlı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

HAYATINI ÜLKESİNE, MİLLETİNE ADADI
Vali Zülkif Dağlı, yayımladığı 10 Kasım mesajında şunları söyledi:

“Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkemizin içinde bulunduğu her türlü zor şart ve imkansızlığa rağmen, milletimizden aldığı güç ve destekle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Aziz Milletimizin, Atatürk’ün önderliğinde ortaya koyduğu ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşama iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir.

Zülkif Dağlı

CUMHURİYET İLELEBET PAYİDAR
Saygın bir lider ve komutan olarak, bu toprakların tüm renklerini müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başardıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 tarihinde saat 9.05’te aramızdan ayrılışı, şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Ancak, kendisinin de ‘Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır’ sözüyle ifade ettiği üzere, Cumhuriyetimiz Atatürk’ün ilke ve düşünceleri ışığında aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş tüm gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.