SAMSUN’A DEV OTOPARK!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi trafiğine çözüm bulmak amacıyla İlkadım ilçesinde yapılacak 104 araç kapasiteli mekanik otopark için ilk kazma vuruldu

SAMSUN'A DEV OTOPARK!
12.01.2023
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesi’nin en önemli ihtiyaçlarından olan ‘otopark’ projesi için 19 Mayıs Mahallesi’nde hafriyat kazısına başladı. Toplam 1274 metrekare alan üzerine inşa edilen otopark 4 katlı ve 104 araç kapasiteli olacak. Zemin katta meydan ve çocuk oyun alanları yer alacak.

SAMSUN'A DEV OTOPARK!

‘TEKRAR YIKAMAYACAKLAR’
İlk kazmanın vurulduğu 19 Mayıs Mahallesi’ndeki otopark için son derece yoğun bir çalışma temposu sergileneceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yapılan her çalışmayı her yönüyle ölçüp, değerlendirip öyle yapıyoruz. Bizim dönemimizde yapılan yatırımları gelecek nesil tekrar yıkıp yapmak zorunda kalmayacak. Biz bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Otopark sorununa yönelik ürettiğimiz çözümler de tam olarak böyle” dedi.

SAMSUN'A DEV OTOPARK!

İLKADIM İLÇESİ’NE 2 OTOPARK
Bu kapsamda İlkadım İlçesi’nde otopark projelerini hayata geçirdiklerini söyleyen Demir, “19 Mayıs Mahallesi ve Rasathane Mahallesi olmak üzere bölgede iki otopark inşa edeceğiz. Bunlardan 19 Mayıs Mahallesi’ndeki için ilk kazmayı vurduk. Hızla inşasını tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

SAMSUN'A DEV OTOPARK!SAMSUN'A DEV OTOPARK!

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.