‘SAMSUN’A YENİ STAT YAPABİLİRİM!..’

Samsun’da sel felaketi sonrası stadyumun durumunu görünce çok üzüldüğünü belirten Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “İçim acıdı. Samsun’a yakışır bir stat yapabilirim” dedi

Başkan Yüksel Yıldırım

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Haber Global’in konuğu oldu. Kontra YouTube kanalında Haber Global Spor Editörü Ata Selçuk’un sorularını yanıtlayan Yıldırım, gündemdeki konulara ilişkin çok özel açıklamalar yaptı.

Samsun'a yakışır bir stat yapabilirim

Haber Global’a konuk olan Yüksel Yıldırım, Samsunspor’u Türkiye’nin ilk 5, ilk 6, ilk 7 takımından biri yapmak istediğini vurguladı.

‘STADIN DURUMUNU GÖRÜNCE ÜZÜLDÜM’
Samsun’un bir numaralı markasının Samsunspor olduğunu dile getiren Yıldırım, “Stadın son durumunu görünce, sel felaketinde yaşananları görünce çok üzüldüm. Samsun’a yakışır bir stat yapabilirim. İlk defa söylüyorum bunu. Pazar günü içim acıdı. Taraftarıma sahip çıkmak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

‘FIFA CEZA VERDİ, YASAK GELEBİLİR’
Samsunspor’a transfer yasağı gelip gelmediği yönündeki tartışmalara son veren Başkan Yıldırım, “Novikovas davasından dolayı FIFA bize ceza verdi. Haklı olan biziz. Davayı CAS’a taşıdık. Kazanırsak yasak olmayacak. Yasak gelebilir. 2 dönem bana yasak gelsin ya, ne olacak? Zaten ben 2-3 yıllık kontratlara imza atıyorum, iyi bir kadro kuruyorum. Gerekeni yaptık, bu kurduğum kadro beni 2-3 yıl götürür” diye konuştu.

‘MARCO GRÜLL BİZE GELİYORDU…’
Başkan Yüksel Yıldırım, taraftarların takımda görmeyi çok istediği Marco Grüll transferiyle de ilgili detay verdi, oyuncunun Fiorentina’yı tercih ettiğini açıkladı:

“Marco Grüll’ü çok istedik, tam alıyorduk. Oyuncu tamam dedi. Anlaşmak üzereyken Fiorentina, Rapid Wien maçında oyuncuyu beğenmiş ve ikna etmiş. Fiorentina’nın devreye girmesiyle oyuncu oraya gitmek istedi, o yüzden transfer tamamlanamadı.”

Samsun'a yakışır bir stat yapabilirim

‘ÇİLEK TRANSFER SISSOKO’YDU’
Yüksel Yıldırım, çilek transfer konusuyla ilgili de açıklama yaptı. Samsunspor’un kapısından dönen yıldız ismi ilk kez açıklayan Yıldırım, “İlk defa açıklıyorum, Türkiye’de kimse bilmiyor. Ben Moussa Sissoko’yla anlaşmıştım. 2+1 yıllık sözleşmeyle getiriyorduk. Sonrasında Flavien Tait ismi çıktı. Damien Comolli’yle görüştüm. ‘Kesinlikle Tait’ dedi. Biz de onu tercih ettik” dedi.

UMUT MERAŞ’A EKMEK KAPISI
Yüksel Yıldırım ayrıca bir kanat ve bir 6 numara almak istediklerini ancak takımdan birilerini yollamaları gerektiğini söyledi. Beşiktaş’ın milli sol beki Umut Meraş’ı istediklerini de belirten Yıldırım, “Umut Meraş için Beşiktaş’la aramızda maddi olarak ufak bir fark var. Beşiktaş taraftarı istemiyor, çocuk sahaya çıktığında bildiğini unutuyor. Oyuncunun geleceği bitiriliyor. Biz bir oyuncuya ekmek kapısı olmak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.